Razer Deathadder v2 nasıldır?

• Konuyu başlatan SCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B

SCN

Kilopat
Yer
Antalya
Aslında aklımda mm710 alıp geçmek vardı ama wobble sorunu, vb olduğunu okudum bir kaç yerde. Aslında yeni sürüm de bu sorunları çözdüklerini söylüyorlar ama emin değilim. Deathadder v2 istememdeki sebep de ergonomisini çok met ediyorlar. Tutuş şeklim, Palm ile Claw arası. Esnek kabloya sahip çok fazla ağır olmayan ve beyaz skatezlere sahip bir mouse istiyorum. Önerilere açığım, bütçem 450 TL civarı.

V2 neredeyse her yönden (sensör, malzeme kalitesi, fare ayakları, kablo vs.) oldukça iyi.
Ben sadece optik tuşların hissiyatına biraz alışamadım. Diğer butonlar gibi keskin geri bildirim alamıyorum. Fakat çok da büyütülecek bir konu değil. Büyük ihtimalle biraz daha uzun zaman kullanırsan alışabilirim.
Ergonomik yapıda farelere bakıyorsanız Model D önerebilirim yalnız bu modelde Türkiyede biraz pahalı.
V2 fiyat açısından daha başarılı sanırım.

V2 neredeyse her yönden (sensör, malzeme kalitesi, fare ayakları, kablo vs.) oldukça iyi.
Ben sadece optik tuşların hissiyatına biraz alışamadım. Diğer butonlar gibi keskin geri bildirim alamıyorum. Fakat çok da büyütülecek bir konu değil. Büyük ihtimalle biraz daha uzun zaman kullanırsan alışabilirim.
Ergonomik yapıda farelere bakıyorsanız model D önerebilirim yalnız bu modelde Türkiye'de biraz pahalı.
V2 fiyat açısından daha başarılı sanırım.

Dostum optik olması bir sorun mu normalde mekanik olur mesela Elite modeli mekanik fakat V2 650 IPS tarama hızına sahipken optik bir anahtar tipi kullanılmış.

Dostum optik olması bir sorun mu normalde mekanik olur mesela Elite modeli mekanik fakat V2 650 IPS tarama hızına sahipken optik bir anahtar tipi kullanılmış.
Razer kademeli olarak bütün farelerinde optik anahtarlara geçiş yapıyor. Naga ve Mamba sırada şuan. Optik anahtarlar içerisinde de değişiklikler yapıyor. İlk kullanılan anahtarlar mekanik anahtarlar gibi keskin değildi. Ben pek alışamadım belirttiğiniz gibi Elite modelinin yani Omron 50m switch hissiyatını daha çok beğeniyorum. Ama son optik switchler oldukça başarılı ve mekanik switch hissiyatına yakın.
Klavyedeki tuş yapıları gibi düşünebilirsiniz. Yakın zamanda pek çok üretici optik switchlere geçecek diye düşünüyorum. Sonuçta özellikle fareleri düşündüğünüzde çift tıklama önemli bir problem ki çözüm ancak optik switch kullanmak gibi. Son zamanda Kailh 80m ömürlü çift tıklamaya dayanıklı bir switch üretti oldukça başarılı.

Kısaca optik olması kesinlikle bir sorun değil... Ek olarak V2 pek çok bakımdan tam olarak güncellenmiş bir Deathadder. Elite ancak benim gibi tıklama hissiyatı konusunda arızaysanız tercih edilebilir :)

Razer kademeli olarak bütün farelerinde optik anahtarlara geçiş yapıyor. Naga ve Mamba sırada şu an. Optik anahtarlar içerisinde de değişiklikler yapıyor. İlk kullanılan anahtarlar mekanik anahtarlar gibi keskin değildi. Ben pek alışamadım belirttiğiniz gibi Elite modelinin yani Omron 50M Switch hissiyatını daha çok beğeniyorum. Ama son optik Switch'ler oldukça başarılı ve mekanik Switch hissiyatına yakın.
Klavyedeki tuş yapıları gibi düşünebilirsiniz. Yakın zamanda pek çok üretici optik Switch'lere geçecek diye düşünüyorum. Sonuçta özellikle fareleri düşündüğünüzde çift tıklama önemli bir problem ki çözüm ancak optik Switch kullanmak gibi. Son zamanda kailh 80M ömürlü çift tıklamaya dayanıklı bir Switch üretti oldukça başarılı.

Kısaca optik olması kesinlikle bir sorun değil... Ek olarak V2 pek çok bakımdan tam olarak güncellenmiş bir DeathAdder. Elite ancak benim gibi tıklama hissiyatı konusunda arızaysanız tercih edilebilir :)

Dostum fiyatına göre çok pahalı şimdi bir de Mouse'u alıp tıklama hissiyatını beğenmeyip iade ile falanda uğraşmak istemiyorum deneyebileceğim bir yer dahi yok ne yapacağım hiçbir fikrim yok ASUS TUF Gaming M3 alacağım en sonunda :D.

Aslında aklımda mm710 alıp geçmek vardı ama wobble sorunu, vb olduğunu okudum birkaç yerde. Aslında yeni sürüm de bu sorunları çözdüklerini söylüyorlar ama emin değilim. DeathAdder V2 istememdeki sebep de ergono misini çok met ediyorlar. Tutuş şeklim, palm ile claw arası. Esnek kabloya sahip çok fazla ağır olmayan ve beyaz Skatez'lere sahip bir mouse istiyorum. Önerilere açığım, bütçem 450 TL civarı.

Üstünde zaman geçti ama aldın mı? Bende Razer DeathAdder V2 almayı düşünüyorumda ve bir sıkıntısı var mı? İyi yönleri neler?

Geri
Yukarı