Razer Ornata Chroma vs. Razer Cynosa Chroma

emirylmzr

Kilopat
Merhabalar, klavye almayı düşünüyorum. Razer Ornata Chroma mı almalıyım yoksa Razer Cynosa Chroma mı? Aralarında ne gibi farklar var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Razer Ornata derim Cynosa iyi bir tercih olmaz bence. Razer çöp bir marka değil sadece pahalı bir marka. Aynı fiyat aralığında Hyperx Alloy klavyelere de göz atabilirsiniz.

İkisi de mekanik değil, pahalılar ve parasını hak ettiklerini söyleyemem.

Farkları şöyle:

Razer Cynosa Chroma
  • Membran
  • Su dökülmelerine karşı dayanıklı.
  • Bilek desteği yok.

Razer Ornata Chroma
  • Mecha-Membran (mekanik hisli/yarı mekanik)
  • Çıkartılabilir bilek desteği var.
  • Örgü kablo kullanılmış.

Peki önerebileceğiniz mekanik bir klavye var mı ?

Aynı fiyat aralığında Hyperx Alloy FPS/Elite modellerine bakabilirsiniz. Optik switchli Bloody marka B870R modelini de önermek isterdim ama ben de henüz optik switchli farklı marka bir klavye aldığım için şu an önerirsem doğru yapmamış olabilirim. Yeteri kadar fikir sahibi değilim. Keza internette doğru düzgün yorum, inceleme vs. bulamamak da kuşku uyandırmıyor değil. Dolayısıyla Hyperx Alloy FPS kullanmış biri olarak FPS veya Elite modellerinden hangisi uygunsa onu alabilirsiniz. Elite modelde multimedya tuşları var ve sanırım bilek desteği de var. FPS'de ikisi de yok. RGB modelleri için bir arkadaş başka bir konuda Kailh switch kullandığını yazmıştı o yüzden RGB tavsiye edemem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı