Razer Viper inceleme

Yaklaşık olarak kendisini 3-4 aylık bir süre geçirdim. Bu bilgilerime dayanarak size artı ve eksi noktalarını sunacağım.
Kendisinin en büyük artısı belki de hafif olmasıdır, aslında tam hafif olması denemez hafif olmasına rağmen performans ve gösterdikleri.

Bu fare ilk geldiğinde kendisine hayranlık duyduğumu belirtmeliyim ama bu bir ön yargıydı.
Kendisi tıklama hissi kavrama hissi konusunda beni yarı yolda bırakmadı gerçekten rakiplerine göre çok da iyi bir performanstı.

Hafiflik konusunda ilk bu kavrama, hissiyatından korktum çünkü malzeme elimi tam doldurmalıydı böyle düşünüyordum hafif bir farede bu sıkıntıdır özellikle diğer farelere bakarsak kavrama hissi hafif fareler de ciddi sorun yaratıyor.

Bunda öyle bir sıkıntı yaşamadım ancak zaman içinde negatif özellikleri çoğaldı hem de aşırı derece oldu denebilir.
Mesela ilk örnek fare aşınıyor, bunu şöyle özetliyim farenin yanlarında (tutuğunuz kısımda yani baş parmak ve serçe parmak denk geliyor) ciddi bir aşınma söz konusuydu.

Bu büyük bir sıkıntı denemez ancak bununla kalmadı, ve farenin 1. tuş ve 2. tuşlarında oynama meydana geldi.
Bu küçük bir oynamaydı çok dert etmedim zaman içinde büyüdü ve oyun oynarken bile hareket ettiğini hissetmeye başladım.

Oynamadan kasıt şudur kendisinin 1. tuşundaki kapak sağa sola oynamaya başladı.
Bu kapak zaman içinde gıcırdamaya başladı, elbette bu rahatsız edici gıcırdama farenin tuşunun tıklamasanız bile tuşunun üstündeyken kötü bir his vermeye başladı.
Özellikle seri tıklama yaparken çok hissediliyor mesela R6'da tabancada çok rahat anlarsınız veya Minecraft'ta savaşırken seri tıklamalar rahatsız edici.

Yan tuş kısımlar gayet iyiydi ve açıkçası sorun olmadı ve başarılıydı.
Sensör kısmına gelirsek teknik tarafta çok iyiydi ancak en büyük sıkıntısı toz ve tüy özellikle kedi tüyleri farenin yanlış algılamasına sebep oluyor bu yüzden size öneri ortamınızı temiz tutun.
Fare tekerleği sertti fakat ben bundan hoşlandım ben dönüyorum diye bağırıyordu resmen ve oyunda bence bunu hissetmek güzel bir şey.

Yazılım konusunda ise puanlamaya gerek yok gerçekten çok dik kafa ve zor bir program, programa 1 ayda ancak alıştım ve inanılmaz derece ram yiyor.

Kablosu ise baya iyi ve kaliteliydi tozlar üzerine yapışıyor bazen ancak bu onun ne kadar sıkı olduğu gösteriyor elinizi kabloya hafifçe sürterek temizleye bilirisiniz.

Fare sensöründe bir ekleme yapacağım fare kalktığı anda bağlantı kesiliyor açıkçası ben fareyi çok kaldıran bir insanım ve bu cidden hoşuma gitti.

Artıları ve eksileri:
+Çok rahat.
+Şık tasarım.
+Hafiflik.
+Teknik özellikler.
-Farenin tuşları güçsüzler.
-Fiyat (Sensei Ten ile aynı fiyat olmasına rağmen 600-700 lira bu fareler için yüksek kabul edilebilir.)

Umarım yararı dokunmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emeğine sağlık. Zamanında ben de Viper alacaktım ama tuş hakkındaki yorumlardan vazgeçmiştim. 500 TL'ye Teknosa'da Deathadder V2 görünce onu aldım. Deathadder V2 ilk çıktığında daha pahalıydı sonradan fiyatı düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı