RDR 2 en iyi açık dünya oyunudur

Bugün itibarıyla RDR 2'yi bitirmiş bulunmaktayım. Çok ama çok güzel bir deneyimdi. Bir oyundan çok daha fazlasıydı.
Açık dünyanın detayları, fizikler, vuruş hissi, hikaye, hayvani derecede güzel grafikler hepsi var bu oyunda hepsi. Karakterler efsane kötü karakterler olsun iyi karakterler olsun ana karakterlerimiz olsun hepsi mükemmeldi. Yani bundan sonra bana kimse RDR2'den iyi bir açık dünya oyunu vardır diyemez!

Anlamadığım şey açık dünya dediğin çölden ibaret biraz da orman olsun hadi ama GTA 5 şehirde geçiyor yapacak çok şey var, hikayesi güzel dersinde açık dünyası iyi demezsin be. Açık dünyası en olmayan oyun olabilir RDR.

Anlamadığım şey açık dünya dediğin çölden ibaret biraz da orman olsun hadi ama GTA 5 şehirde geçiyor yapacak çok şey var, hikayesi güzel dersinde açık dünyası iyi demezsin be. Açık dünyası en olmayan oyun olabilir RDR.
GTA rekorlara imza atmış bir oyun. Buna kimse bir şey diyemez. Ancak RDR2 gibi bir oyunun açık dünyasına çöl demek biraz komikti.

GTA rekorlara imza atmış bir oyun. Buna kimse bir şey diyemez. Ancak RDR2 gibi bir oyunun açık dünyasına çöl demek biraz komikti.
Orman da dedim hocam merak etmeyin. Vallaha ne var anlamıyorum kendim oynadım videolarını izledim lan açık dünya yok oyunda yok yok dağlarda dolaşmak açık dünya mı oluyor?

Böyle baskı kurmanız yanlış, biraz gereksiz çıkışmışsınız; RDR2 güzel oyun lakin öznel bir kavram kişiden kişiye değişir illaki.

Ben RDR2'yi birçok alanda savunamam daraltıcı yanları var. Binalar arasında araba sürüp sağa sola bomba atmak ne kadar keyifliyse at ile orman da ya da çölde gezerken yan görevlerin çıkması o kadar keyiflidir bence.

Orman da dedim hocam merak etmeyin. Vallaha ne var anlamıyorum kendim oynadım videolarını izledim lan açık dünya yok oyunda yok yok dağlarda dolaşmak açık dünya mı oluyor?
Oyunu oynadığına eminmisin ?
Dur sayıyım açık dünyada yapabileceğin şeyleri

Hazine avciligi
Avlanmak
İçinde gizemli olaylar olan onlarca ev
Karşına çıkan gangster kampları
Karşına çıkıp yardım isteyen kişiler
Karşına çıkıp challenge teklif eden kişiler (yarış şişe vurmaca vs.)
Ödül avcılığı
Mağaza soyma
Şeriflerle çatışma etrafı yıkıp dağıtma (aynı GTA daki gibi)
Karşına çıkıp para isteyen eşkiyalara hadleri ni bildirme
Onlarca stranger yan görevi
100 den fazla easter egg (gizem)
Daha sayıyımmı?

RDR2 bence niş bir oyun oldu artık o yüzden böyle bir kesin söylem yapılamaz. Öncelikle kendi gibi vahşi batı konseptine sahip aynı ölçekte başka bir oyun ile kıyaslamak lazım var mı böyle bir oyun ? Sanırım şuan yok. Ancak bu minvalde değerlendirme yapılırsa daha uygun olur diye düşünüyorum. Ben çok severek sıkılmadan oynuyorum çünkü çocukluğumdan veri vahşi batı olayına fena takmış durumdayım. Esasen vahşi batı konseptini sevmeyen insanlar için istediği kadar kaliteli olsun sıkıcı ve kötü hissettirecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı