Sürprizbozan RDR 2 finali hakkında düşünceleriniz

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşın dediği şu, oyunun sonunda bütün ipleri koparan tren soygununda soygun esnasında para çuvallarını taşıyanlardan biri de Arthur Morgan. Bu para çuvalını da Abigail'e vermişti. O çuval ne oldu ben de bilmiyorum belki oyunun sonunda bir iki cümle ile söylüyordur fakat ben hatırlamıyorum o paraya ne olduğunu.

Oyunun son kısmında Dutch'ın çıktığı kulübede bulunan sandıkta John altın külçeleri ve para bulmuştu hatırlarsan. İşte o altınlar ve para Blackwater soygunundan ve tren soygunundan alınan paralar. Ayrıca Arthur çuvalı Abigail'a vermedi, kasanın anahtarını Abigail'dan aldı ama Arthur ölünce pararlar Dutch ile Micah'ya kaldı, oyunun sonunda da sandıkta John'un bulduğu para o para zaten. Oyunu oynarken gözün kapalı mı oynadın anlamıyorum ki arkadaşım, dikkatlı oyna şu oyunu biraz. Hem hikâyeyi doğru düzgün takip etmemişsin hem de "Ben hatırlamıyorum ne olduğunu." diyorsun, dikkat etmezsen hatırlamazsın işte.

Oyunun son kısmında Dutch'ın çıktığı kulübede bulunan sandıkta John altın külçeleri ve para bulmuştu hatırlarsan. İşte o altınlar ve para Blackwater soygunundan ve tren soygunundan alınan paralar. Ayrıca Arthur çuvalı Abigail'a vermedi, kasanın anahtarını Abigail'dan aldı ama Arthur ölünce pararlar Dutch ile Micah'ya kaldı, oyunun sonunda da sandıkta John'un bulduğu para o para zaten. Oyunu oynarken gözün kapalı mı oynadın anlamıyorum ki arkadaşım, dikkatlı oyna şu oyunu biraz. Hem hikâyeyi doğru düzgün takip etmemişsin hem de "Ben hatırlamıyorum ne olduğunu." diyorsun, dikkat etmezsen hatırlamazsın işte.
Boş konuşmayalım. Hatırlamıyorum dediğim şey, epilogda belki bir iki cümle ediyordur o çuvalla alakalı şey. Hala alakasız konuşuyorsun hatta kendin hatırlamıyorsun. Buyur video attığım saniyeden izle. Bu çuvalı verdikten sonra Abigail'i de kurtarıyoruz ve yanlarına gidiyor. Ben epilog sonundan bahsetmiyorum ki aynı şeyi tekrar edip edip duruyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Xurmirac

Sen boş konuşuyorsun asıl, daha oynadığın oyundan haberin yok. Attığın videodaki parayı Arthur, Abigail'ı kurtarana kadar Tilly ile Jack'in idare etmesi için veriyor ve daha sonra Tilly'ye kurtulduktan sonra Abigail ile buluşmasını söylüyor. Tilly aranan bir çetenin mensubu ve yanında Jack var, Abigail kurtulana kadar kaçtıkları sırada ne yapacaklar taş mı yiyecekler? O çuvalı Arthur saklanması için değil, kaçarken harcanması için verdi Tilly'ye, bir de gelip ne olduğunu soruyorsun. Tren soygununun geri kalanından ve Blackwater'dan kalan parayı da bahsettiğim gibi oyunun sonunda John buluyor. Oyunu oynamışsın ama ne oynadığından haberin olmadan oynamışsın, sonra da gelip "Buna ne oldu?", "Tren soygunundan sonra paralara ne oldu?" gibi boş boş sorular soruyorsun.

@Xurmirac

Sen boş konuşuyorsun asıl, daha oynadığın oyundan haberin yok. Attığın videodaki parayı Arthur, Abigail'ı kurtarana kadar Tilly ile Jack'in idare etmesi için veriyor ve daha sonra Tilly'ye kurtulduktan sonra Abigail ile buluşmasını söylüyor. Tilly aranan bir çetenin mensubu ve yanında Jack var, Abigail kurtulana kadar kaçtıkları sırada ne yapacaklar taş mı yiyecekler? O çuvalı Arthur saklanması için değil, kaçarken harcanması için verdi Tilly'ye, bir de gelip ne olduğunu soruyorsun. Tren soygununun geri kalanından ve Blackwater'dan kalan parayı da bahsettiğim gibi oyunun sonunda John buluyor. Oyunu oynamışsın ama ne oynadığından haberin olmadan oynamışsın, sonra da gelip "Buna ne oldu?", "Tren soygunundan sonra paralara ne oldu?" gibi boş boş sorular soruyorsun.
Aynen. Parayı Tilly'e vermemizle Abigail'in onların yanına gitmesi arasında geçen 25 dakika içinde bir çuval parayı yediler. 😊 Zaten soygunda toplam 3 çuval para çalınmış, 1 çuvalını vermişiz, o da 25 dakikada bitecek kadar az ise bravo oynadığın oyuna hakimsin baya.

O para senelerce Marston ailesine yetecek kadar çok değil de, çaldırmışlar de, kaybetmişler de ama Tilly kaçarken harcadı deme bir zahmet. Sanki Jack'i de alıp Tahiti'ye gitti Tilly.

Arthur öldükten sonra altta sadece RDR yazıyor. Arthur'la oynadığımız kısım RDR2. John'la oynadığımız kısımsa RDR1'in başlangıcı.

Aynen. Parayı Tilly'e vermemizle Abigail'in onların yanına gitmesi arasında geçen 25 dakika içinde bir çuval parayı yediler. 😊 Zaten soygunda toplam 3 çuval para çalınmış, 1 çuvalını vermişiz, o da 25 dakikada bitecek kadar az ise bravo oynadığın oyuna hakimsin baya.

O para senelerce Marston ailesine yetecek kadar çok değil de, çaldırmışlar de, kaybetmişler de ama Tilly kaçarken harcadı deme bir zahmet. Sanki Jack'i de alıp Tahiti'ye gitti Tilly.
Hocam kaçarken harcamıyor yalnız. Aradan bir zaman dilimi geçiyor..

Arthur öldükten sonra altta sadece RDR yazıyor. Arthur'la oynadığımız kısım RDR2. John'la oynadığımız kısımsa RDR1'in başlangıcı.
Mükemmel tespit

Aynen. Parayı Tilly'e vermemizle Abigail'in onların yanına gitmesi arasında geçen 25 dakika içinde bir çuval parayı yediler. 😊

Senin o bölümü oynama süren 25 dakika. Abigail'ın kurtulduktan sonra Tilly ile buluşması oyun zamanıyla günler sürmüştür.

Hocam kaçarken harcamıyor yalnız. Aradan bir zaman dilimi geçiyor.

Evet bu da var, cevap yazdığım arkadaş oyun Arthur öldükten sonra sanki sadece 10 dakika ileri sarmış gibi konuşuyor :D Aradan 8 sene geçmiş ve John ile ailesi arandığı için sürekli kaçıp yer değiştiriyor. 8 sene boyunca kaçarken harcasınlar o parayı bir zahmet, asıl harcamasalar saçma olurdu.

Bu oyunun sonuna dandik demek ne bileyim. Oyunu sanırım sürekli at üzerinde bir sağa bir sola ateş ede ede koştun. Hiçbir yan görev için gizemli hikayeler için uğraşmadın sanırım. Oyunun sonunda seni dibin dibine götürüyor o hissiyatı bile yaşatıyor sana. Bir sürü aksiyon ve savaş ve kayıplar gerçekleşti. Çete dağıldı çete. Sen hala dandik son diyorsun :) Bu oyununun daha da sonunu görmeden Arthur Morgan öldüğünde bırakmalıydın.
Evet dandik diyorum, oyunun birçok yan görevini yaptım. Dutch her fırsatta çete üyelerini sattı ve bir anlık kararla Micah'ı vurup ortadan kayboldu. Kimse Dutch'tan hesap sormadı. Bu mu etkileyen son?

Sözde intikam için de 6 saat boyunca çiftlikte çalıştık.

Kimse Dutch'tan hesap sormadı.

Dutch ilk oyunda John tarafından öldürülüyor zaten. İlk oyunda ölen karakteri ilk oyundan önceki bir tarihte geçen ikinci oyunda nasıl tekrar öldürsünler?

Sözde intikam için de 6 saat boyunca çiftlikte çalıştık.

Çiftlik kısımları ve kendi çiftliğimizi inşa etme olayı ikinci oyunun hikâyesini ilk oyuna bağlamak içindi. Muhtemelen ilk oyunu oynamadın.

Son düzenleme:
Dutch ilk oyunda John tarafından öldürülüyor zaten. İlk oyunda ölen karakteri ilk oyundan önceki tarihte geçen ikinci oyunda nasıl tekrar öldürsünler? :D

Çiftlik kısımları ve kendi çiftliğimizi inşa etme olayı ikinci oyunun hikâyesini ilk oyuna bağlamak içindi. Muhtemelen ilk oyunu oynamadın.
Ben bunu bilmiyordum, o zaman fikirlerim değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı