RDR 2 oynarken ani donmalar

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu hata hiç olmazdı ilk defa karşılaştım. RDR 2 oynarken bilgisayara 10,15 saniye hiç durmadan drop girmeye başladı. Hiç olmazdı bu sorun. 8 GB RAM'im var ama gayet de güzel kasmadan oynayabiliyordum. Masaüstüne geldiğimde ise hala donmalar vardı. Şu an geçti bir sıkıntı yok. Sorunun kaynağı nedir?

Bu hata hiç olmazdı ilk defa karşılaştım. RDR 2 oynarken bilgisayara 10,15 saniye hiç durmadan drop girmeye başladı. Hiç olmazdı bu sorun. 8 GB RAM'im var ama gayet de güzel kasmadan oynayabiliyordum. Masaüstüne geldiğimde ise hala donmalar vardı. Şu an geçti bir sıkıntı yok. Sorunun kaynağı nedir?

Sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Soğutucu yerinden çıkmış olabilir benim de başıma gelmişti bu yüzden performans düşüyordu.

CCleaner kullanıp düzenli olarak PC temizliği yapmanızı öneririm.

Ek olarak disk birleştirme işlemi de oldukça faydalı olacaktır.
Bunun için;
* Bilgisayarım'a girin.
* Yerel disk C'ye sağ tıklayıp özellikler deyin.
* Karşınıza çıkan ekrandan araçlar butonuna tıklayın.
* En iyi duruma getir adlı butona tıklayın.
* Daha sonra Windows sisteminizi tarasın.
* Daha sonra C sürücüsünü seçip en iyi duruma getir deyin.
Bu ayarların yanı sıra eğer sisteminiz biraz zayıfsa aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerde oyun için grafiklerinizi bozmadan ayarları düşürme ve FPS sabitleme ile hedefleme yapabilirsiniz. İlgili ayarlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı