RDR 2 oynarken RDR 1'in hikayesi okunursa spoiler yemiş olunur mu?

Feyzi Unal

Centipat
Daha fazla  
RDR 2'nin %30'lık kısmındayım. İlk oyunu hiç oynamadım. Bildiğim kadarıyla da ilk oyun RDR 2'nin sonrasında geçiyormuş.

Şimdi ilk oyunun hikayesini okursam RDR 2 hakkında spoiler yemiş olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki RDR 2'de biz Arthur'un sevmediği bir John var, ekibimiz de kampımızda. O RDR 1'in ana kahramanı olan John Marston mı ?

Peki RDR 2'de biz Arthur'un sevmediği bir John var, ekibimiz de kampımızda. O RDR 1'in ana kahramanı olan John Marston mı ?
Arthur'un John'u sevmediğini nereden çıkardınız ki? Ayrıca evet, O John ilk oyunun ana kahramanı olan John Marston. Tavsiyem kesinlikle hikâyeyi araştırmamanızdan yana. Bitirdikten sona ilk oyunun hikâyesini okuyup RDR 2'ye tekrar başlayın. Oyuna bakış açınız kesinlikle değişecektir.

Arthur'un John'u sevmediğini nereden çıkardınız ki? Ayrıca evet, o john ilk oyunun ana kahramanı olan john marston. Tavsiyem kesinlikle hikâyeyi araştırmamanızdan yana. Bitirdikten sona ilk oyunun hikâyesini okuyup RDR 2'ye tekrar başlayın. Oyuna bakış açınız kesinlikle değişecektir.

İlk başlarda ailesini bırakıp gittiği için John ile araları iyi değil.

İlk başlarda ailesini bırakıp gittiği için John ile araları iyi değil.
O sebebi bilmiyorum ama sanki Arthur, John'a laf sokup duruyordu başlarda öyle hatırlıyorum. Pek sevmiyor haz etmiyor yani.
Arthur'un John'u sevmediğini nereden çıkardınız ki? Ayrıca evet, O John ilk oyunun ana kahramanı olan John Marston. Tavsiyem kesinlikle hikâyeyi araştırmamanızdan yana. Bitirdikten sona ilk oyunun hikâyesini okuyup RDR 2'ye tekrar başlayın. Oyuna bakış açınız kesinlikle değişecektir.
E o zaman ilk oyunu oynamış olanlar bizim gibi oynamamış olanlara göre çok daha farklı oynuyorlar oyunu öyle mi yani ? Aslında spoiler yemiş olmuyor mu o zaman ?

O sebebi bilmiyorum ama sanki Arthur, John'a laf sokup duruyordu başlarda öyle hatırlıyorum. Pek sevmiyor haz etmiyor yani.
Çetedeki herkes John'la uğraşıyor. John kızınca ne diyeceğini bilmiyor, bu yüzden herkes ona laf sokup duruyor bence.
E o zaman ilk oyunu oynamış olanlar bizim gibi oynamamış olanlara göre çok daha farklı oynuyorlar oyunu öyle mi yani ? Aslında spoiler yemiş olmuyor mu o zaman ?
İlk oyunu oynayan kişiler ikinci oyunu açtığı anda hikâyenin sonunu görebilir. Bu açıdan spoiler yemiş olur ancak bana kalırsa RDR'nin olayı hikâyeyi nasıl anlattığında. Olayların kronolojisini görüyoruz ve bütün taşlar teker teker yerine oturuyor. İlk oyunu oynayan kişinin RDR2'yi 2.kez oynamasının pek bir manası yok. Sizde oluşturacağı etkiyle onda oluştaracağı etki çok farklı olur. Açıkçası okursanız öğreneceğiniz şeyler çok çok büyük şeyler değil. Sadece ikinci sefer oynama isteğinizi baltalar. Tavsiyem okumamanız. Hırs yapıp hızlıca bitirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı