RDR 2 | Sorunsuz Türkçe Yama | Final Sürüm (Ekim 2023)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyunu satın aldığınız yer doğruluyor dosyaları. Rockstar Launcher sadece oyuna girerken online servisleri kullanabilmek için otomatikmen açılıyor. Epic iyidir. Bizim gibi ekonomisi kötü ülkeler için sağladığı indirimler ve verdiği indirim kuponlarıyla en azından oyun oynamak isteyen insanlar için büyük bir nimet. Launcher biraz dandik o konuda katılıyorum size ama ilerde geliştirirler onu da. En son 40 ₺'ye Crysis Remastered Triology aldım. Aynı bundle şu an Playstation'da 385 ₺'ye satılıyor. Epic candır, gerisi heyecan. 😎
Crysis'i ben de almıştım xD Katılıyorum tüm söylediklerine ancak Rdr 2 özelinde baktığım da konu da Steam'de hiç sorun yaşayan birisi yazmamış. Rockstar da var ancak çözümleri de belli. Gerçi sen Epic'den oynamıştın değil mi bu yama ile ?

Yamayı açıp, Epic'i açıp girerken Rockstar Launcher'da açılıyor o zaman değil mi ?
Nasıl bu yamayla giriyordun oyuna anlatabilir misin kısaca rica etsem ?

Crysis'i ben de almıştım xD Katılıyorum tüm söylediklerine ancak Rdr 2 özelinde baktığım da konu da Steam'de hiç sorun yaşayan birisi yazmamış. Rockstar da var ancak çözümleri de belli. Gerçi sen Epic'den oynamıştın değil mi bu yama ile ?

Yamayı açıp, Epic'i açıp girerken Rockstar Launcher'da açılıyor o zaman değil mi ?
Nasıl bu yamayla giriyordun oyuna anlatabilir misin kısaca rica etsem ?
Hocam ben de hiç sorun yaşamadım Epic'te ama bunu yazabileceğim bir yer yok. Yamayla giriş şöyle oluyor, yama dosyalarını kopyalayıp RDR2 klasörüne atıyorsun, yamanın .exe dosyası var, onu masaüstüne kısayol olarak gönderiyorsun. Oyuna girerken önce Epic Launcher'ı açıyorsun ve kütüphaneye geliyorsun, sonra yamayı açıyorsun, yamayı açınca başlat butonuna basmadan hemen önce Epic'te RDR2'yi başlatıyorsun. RDR2'yi başlattıktan sonra Rockstar Launcher açılıyor, tam o açılırken yamayı başlat diyorsun. Zaten yama uyarı veriyor hazır diye ve oyun açılıyor. Oyundayken alt+tab yaptığında Rockstar ya da Epic Launcher'ı açarsan, oyundan atar. Ona dikkat et. Yamayla alakalı sanırım o. Zaten 1-2 kere yaptıktan sonra elin alışıyor. Videoda da arkadaşın yapıyor olması lazım. Onu izleyebilirsin.

Benim oyunda Rockstar Launcher yama çalışmıyor.
Bu konuyu tamamen okudunuz mu peki ? Pek çok yöntem dile getirilmiş. Yani tüm onları yapmanıza rağmen mi çalışmıyor ?
Hocam ben de hiç sorun yaşamadım Epic'te ama bunu yazabileceğim bir yer yok. Yamayla giriş şöyle oluyor, yama dosyalarını kopyalayıp RDR2 klasörüne atıyorsun, yamanın .exe dosyası var, onu masaüstüne kısayol olarak gönderiyorsun. Oyuna girerken önce Epic Launcher'ı açıyorsun ve kütüphaneye geliyorsun, sonra yamayı açıyorsun, yamayı açınca başlat butonuna basmadan hemen önce Epic'te RDR2'yi başlatıyorsun. RDR2'yi başlattıktan sonra Rockstar Launcher açılıyor, tam o açılırken yamayı başlat diyorsun. Zaten yama uyarı veriyor hazır diye ve oyun açılıyor. Oyundayken alt+tab yaptığında Rockstar ya da Epic Launcher'ı açarsan, oyundan atar. Ona dikkat et. Yamayla alakalı sanırım o. Zaten 1-2 kere yaptıktan sonra elin alışıyor. Videoda da arkadaşın yapıyor olması lazım. Onu izleyebilirsin.
Kanka sanırsam Steam 24 Kasım da Epic'de 26 Kasım da Sonbahar indirimlerine girecekler. Eğer Epic 60 TL Kupon verirse direkt oradan almak mantıklı değil mi ? En azından Steam'de de belki oyun 200 TL altına düşer bu sefer. Onu da bir görmek lazım. Zaten 4-6 gün sonra indirimler. Yani şimdi gidip de code tarzı başka yerlerden acele ederek almaya gerek yok gibi. Sen ne dersin ?

Benim yarın çok önemli bir işim sona eriyor bitiriyorum yani. O yüzden hemen satın alıp oynamaya başlamak, kendimi ödüllendirmek istiyordum. Ancak işsiz bir mezun olarak da 10 Tl'nin dahi hesabını yapmamız gerek sanki.

Son düzenleme:
@The Towande Oyuna trainer kurmak için script hook kuracaktım. Ama script hook dosyasının içinde olan dinput8.dll ile Türkçe yamadaki dinput8.dll dosyasını değiştirince yama çalışmıyor. Anlamadığım bunlar aynı dosya değil mi? Neyin buna sebep olduğunu bulamadım.

Merhabalar sonbahar indiriminde steam'den RDR2'yi almayı düşünüyorum da yama hala sıkıntısız çalışıyor mu? Çalışmıyorsa almayacağım çünkü. Bir de steam RDR2 incelemelerinin birinde yama sayesinde valorant'tan ban yedim gibi bir cümle gördüm de böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

Merhabalar sonbahar indiriminde steam'den RDR2'yi almayı düşünüyorum da yama hala sıkıntısız çalışıyor mu? Çalışmıyorsa almayacağım çünkü. Bir de steam RDR2 incelemelerinin birinde yama sayesinde valorant'tan ban yedim gibi bir cümle gördüm de böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?
Ben de indirimleri bekliyorum bu yama için alacağım oyunu. Yıllarca yaması yok diye almamıştım.

Hazır RDR2 Steam'de mükemmel bir indirime girmişken konuyu tekrar hortlatıyorum. Birkaç sorum olacak.
1- Şu an bu oyunun en güncel Türkçe yama sürümü V14 mü?
2- Aynı konu Donanımhaber'de de vardı oradan neden kaldırıldı?
3- Oyunu her açtıgımızda yamayı çalıştırıp fix butonuna tıklamamız gerekiyordu galiba, onu yapsam da çalışmıyordu. Bu V14 versiyonunda o düzeldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı