RDR 2 vs. Cyberpunk 2077

Pmagnet

Hectopat
Bu konuda hangisi daha iyidir demedim, ikisi farklı türde vs. demeyin, hangisini almamı tavsiye edersiniz diye sordum. Cevaplarınızı bekliyorum.

RDR2 çok daha kaliteli ve sağlam bir oyun. Cyberpunk büyük hatalar ve eksikliklerle çıktı, üstüne CD Projekt kaynak kodları sızdı, pek iyi gitmiyor onlar için işler. O yüzden oyun düzeltmeleri zannımca daha fazla zaman alacaktır. Bu sürede RDR2 çok daha değecek bir oyun olur. Cyberpunk'ı düşünmeyin bile.

Şimdi öncelikle size belirtmem gereken şey RDR 2'nin herkese göre bir oyun olmadığı. RDR 2 aşırı detaylı ve insanı detaylara boğan bir dünyaya sahip, daha gerçekçi ve tok hislere sahip bir oynayışı var. Kulağa ne kadar hoş gelse bile bir süre sonra gerçekçilik, çatışma ve at sürmedeki ağırlık insanı öyle bir soğutuyor ki anlatamam. Hikayesi net bir şey anlatmıyor daha çok "Git şurayı soy", "Git şu trene baskın yap" türünde bir oyun. Far Cry serisinin aşırı kaliteli versiyonu gibi görevlere sahip. oyun %90'a gelmeden doğru dürüst bir şey anlatmıyor ve bu sırada zevk almanız gereken şey o ağır at sürme dinamikleri, yavaş çatışma dinamikleri, gerçekçi ve zor para kazanma, gerçekçi avlanma ve insanı bunaltan avlanma çeşitliliği, ateş yakıp oturup oyun içerisindeki gazeteleri okuma vs. oluyor. Hikayeye ve seçimlere, hızlı oynayışa, net ve anlamlı hikayeye önem veriyorsanız sakın paranızı çöpe atmayın. Ben şahsen CP 2077'yi bir çok yönden RDR 2'den daha iyi buluyorum. Gereksiz detaylandırma ve gerçekçilik uğruna oyunda bir sürü işe yaramayan, keşke olmasa dediğim detay vardı. Oyunu %60'da bıraktım ve farklı oyun arayışlarına girdim. RDR 2 herkesin zevk alabileceği bir oyun değil ve eğer oyunun ağır ve yavaş tutumu sorun olmayacaksa deli gibi zevk alabilirsiniz. RDR 2'nin ilk 20 saatinde dinamikler bana ne kadar eşsiz ve mükkemmel geldiyse 40. saatte o kadar bunalttı.

Bu Warband oynarken senin 5K askerinin olup hepsinin max level olması ve senin 500 tane orta levelli askere dalman gibi.

Bu konuda hangisi daha iyidir demedim, ikisi farklı türde vs. demeyin, hangisini almamı tavsiye edersiniz diye sordum. Cevaplarınızı bekliyorum.

Cyberpunk istiyorsan birkaç ay daha bekleneni tavsiye ederim, güncelleme vesaire getirirlerse oyun düzelebilir gibi. Fakat RDR 2 şu an Cyberpunk'a göre çok daha fazla kaliteli bir oyun, yine de beklemek için zamanınız varsa Cyberpunk'ta alabilirsiniz.

Geri
Yukarı