RDR 2'de kenar yumuşatma çalışmıyor

Shazz

Decapat
Daha fazla  
Daha önce de aynı sıkıntıyı yaşadım fakat sinirlenip silmiştim oyunu sonradan yüklemeye karar verdim ve yine aynı sorun.
Ne yapmalıyım?
Sistem; GTX 1650 Super, Ryzen 5 2600, 16 GB RAM.
Oyun Epic'ten alındı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Taa high ve %100 işleme olarak açık.

Ekran kartı ayarlarını kontrol edin lütfen. Nvidia olduğu için ayarı bilmiyorum.

Daha önce de aynı sıkıntıyı yaşadım fakat sinirlenip silmiştim oyunu sonradan yüklemeye karar verdim ve yine aynı sorun.
Ne yapmalıyım?
Sistem; GTX 1650 Super, Ryzen 5 2600, 16 GB RAM.
Oyun Epic'ten alındı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Taa high ve %100 işleme olarak açık.

Hocam biliyorum konu ile alakasız ancak o manzara ne güzelmiş öyle.

Sen sorunu yanlış anlamışsın sanırım. Video kalitesi çok düşük ama kenar yumuşatma çalışıyor gibi. Yaşadığın sorun TAA sebebiyle olan Ghosting sorunu sanırım.
Hocam msaa açınca yine böyle pixelleşme oluyor bunun çözümü cidden yok mu?
Yoksa taa'yı falan tamamen kapatmalı mıyım?
Hocam biliyorum konu ile alakasız ancak o manzara ne güzelmiş öyle.
Hocam oyun cidden çok güzel ama canımı sıkıyor şu sorun.

TAA açık oldukça yaşanır bu. TAA'yı kapatıp MSAA kullan diyemiyorum çünkü performans olarak devasa farklar oluyor arada. TAA kapatıp MSAA dener misin bi? Bir de yaşadığın sorun şuna mı benziyor?

TAA açık oldukça yaşanır bu. TAA'yı kapatıp MSAA kullan diyemiyorum çünkü performans olarak devasa farklar oluyor arada. TAA kapatıp MSAA dener misin bi? Bir de yaşadığın sorun şuna mı benziyor?

Aynısı hatta texture iç içe giriyor .
2x Msaa açınca oyun 30fps e düşüyor hiç akıcılığı kalmıyor.
Videodan anlayamadım birşey ama kamerayı öyle oynattığına göre sanırım ghosting den bahsediyo
Ghosting sanırsam hiç yaşamamıştım bu kadar istediğim oyunda yaşamak kötü oldu.

TAA kaynaklı bir problem o. Daha 2 gün önce aradım çözümünü, bulamadım. TAA böyle çalışıyor maalesef. Haşin bir ekran kartımız olmadığı için de idare etmek zorundayız. TAA yanına FXAA açınca biraz daha iyi oluyor görüntü. Bir de görüntü keskinleştirme yaparsın, okeyiz.

TAA kaynaklı bir problem o. Daha 2 gün önce aradım çözümünü, bulamadım. TAA böyle çalışıyor maalesef. Haşin bir ekran kartımız olmadığı için de idare etmek zorundayız. TAA yanına FXAA açınca biraz daha iyi oluyor görüntü. Bir de görüntü keskinleştirme yaparsın, okeyiz.
Deniyeyim o zaman .
Peki görüntü keskinleştirmeyi nereden yapayım denetim masasından mı yoksa Geforce experience'den mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı