RDR 2'de tam olarak ne yapmamız lazım?

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
7 saat oynadım yaklaşık 2 gündür. Fakat ilk başlarda 2-3 görev yaptık sonra beni tek saldılar, daha sonra biraz gezindim ettim etrafta adam vuruyom. Kafama ödül konuyor, görev nerede nasıl yapacağım bulamıyorum :D hikayeli oyunlara da alışık değilim. 200k $ edindim fakat onu da hapse girdim yanlışlıkla 0'ladı falan. Yani ne yapacağım bu oyunda tam olarak, var mı fikir verebilecek? Neler yapmalıyım, nasıl ilerlemeliyim. Silah alım işlerini nasıl yapacağım ya da hayvan skinlerini satabiliyor muyum? At satabiliyormuşuz yeni öğrendim falan filan. Witcher 3 oynayıp onda da cortlamıştım (korsan). Fakat şimdi onu da aldım 15 TL verip bir daha zorlamak istiyorum. Biraz karışık anlattım, gereksiz laf kalabalığı yaptım ama bu oyundan nasıl ilerlemeliyim, neler yapabilirim, neleri nasıl geliştirebilirim falan filan :) şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba ✋ Oyunda harita üzerinde sarı yuvarlaklar olarak işaretlenen görevler ana görevler, beyaz içinde soru işareti bulunan görevler ise rastgele yan görevler. Silah almak için şehirlerdeki silah dükkanına gitmeniz gerekiyor. Hayvan postlarıyla ile kendinize kıyafet veya çanta yapabilir ya da kasaba satabilirsiniz. At'ı ise ahırlardan alıp veya satabilirsiniz ben doğadan bulunmasını tavsiye ediyorum. Gelişme ise manuel bir geliştirme sistemi yok oynaya oynaya can, enerji ve dead eye özellikleriniz gelişiyor.

Öncelikle merhaba ✋ Oyunda harita üzerinde sarı yuvarlaklar olarak işaretlenen görevler ana görevler, beyaz içinde soru işareti bulunan görevler ise rastgele yan görevler. Silah almak için şehirlerdeki silah dükkanına gitmeniz gerekiyor. Hayvan postlarıyla ile kendinize kıyafet veya çanta yapabilir ya da kasaba satabilirsiniz. At'ı ise ahırlardan alıp veya satabilirsiniz ben doğadan bulunmasını tavsiye ediyorum. Gelişme ise manuel bir geliştirme sistemi yok oynaya oynaya can, enerji ve dead eye özellikleriniz gelişiyor.
Çok teşekkür ederim, ben konuyu unutmuştum bile kimse yazmayınca o gündür de zaten oynayacak fırsat bulamadım. Tekrar devam derken bu dediklerinizi göz önüne alacağım :) Bir de sürekli bounty oluyor üzerimde, sanırım birilerini vurduğumda görenleri kaçırırsam meydana geliyor. Onları ödemeden kapatma şansımız yok mu :D Bi kere 100$ biriktirdim, yanlışlıkla gidip şerife teslim oldum 105$ bounty vardı kapandı ama paramı da 0'ladı :D

Ben de yeni sayılırım 40 saatim var henüz. Kısaca tecrübelerimi aktarayım:

-Rastgele kimseye ateş etme, başına ödül konunca çok uğraşıyorsun. Eğer kaçabilirsen daha sonra başına konan ödülü ödemek için haritadaki mektup simgeli yerlere git ve öde.
-Her hayvanı farklı silahla öldürmen gerekebiliyor, hayvanı inceleye basınca ipucu vermesi lazım.
-Ve evet satabiliyorsun, ama bazı oyundaki olaylar questlerin sonucu ortaya çıkabiliyor. Küçük haritada beyaz bir alan oluşursa hemen git oraya soru işaretli görevi başlat.
-Haritadaki altın sarısı işaretli görevler ana görevler oluyor. Ana görevden ilerlemek istiyorsan bunlara git.
-Yolda yardım isteyen insanları geri çevirme, bazen işine yarayacak şeyler öğrenebiliyorsun.
-At değiştirme, iyi bir at bulursan onunla bağ kur ve geliştir.

Ben de yeni sayılırım 40 saatim var henüz. Kısaca tecrübelerimi aktarayım:

-Rastgele kimseye ateş etme, başına ödül konunca çok uğraşıyorsun. Eğer kaçabilirsen daha sonra başına konan ödülü ödemek için haritadaki mektup simgeli yerlere git ve öde.
-Her hayvanı farklı silahla öldürmen gerekebiliyor, hayvanı inceleye basınca ipucu vermesi lazım.
-Ve evet satabiliyorsun, ama bazı oyundaki olaylar questlerin sonucu ortaya çıkabiliyor. Küçük haritada beyaz bir alan oluşursa hemen git oraya soru işaretli görevi başlat.
-Haritadaki altın sarısı işaretli görevler ana görevler oluyor. Ana görevden ilerlemek istiyorsan bunlara git.
-Yolda yardım isteyen insanları geri çevirme, bazen işine yarayacak şeyler öğrenebiliyorsun.
-At değiştirme, iyi bir at bulursan onunla bağ kur ve geliştir.
At seçimini nasıl yapacağım ki yada atın ne kadar kaliteli olduğunu nasıl öğrenebilirim ? Bu arada sen yeni sayılırsan ben başlamamışım bile daha :D

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    662,2 KB · Görüntüleme: 35
At seçimini nasıl yapacağım ki yada atın ne kadar kaliteli olduğunu nasıl öğrenebilirim ? Bu arada sen yeni sayılırsan ben başlamamışım bile daha :D
Klavyede Q tuşuydu sanırım, atın özelliklerini sıralıyordu. Aslında çok iyi atlara erişmenin sanırım yolları var ama ben biraz şans eseri bulmayı seviyorum, araştırma yapmıyorum bu yüzden. Yabani atlar var doğada eyersiz, onlara kement atıp evcilleştirebiliyorsun.

Geri
Yukarı