RDR2 ekran çözünürlüğü değiştiği zaman bilgisayar kitleniyor

tobi3848

Centipat
Herkese merhaba, öncelikle arkadaşlar RDR2'yi Steam üzerinden satın aldım ama bir sıkıntı var. Ekran çözünürlüğü ilk başta değişmiyordu, sonra çıkıp girince o özellik açılmış oluyor ve gönül rahatlığı ile çözünürlüğü değiştirebiliyordum ama sıkıntı şu ki ekran çözünürlüğü değişmeye başladığı an oyuna giriş yaptıktan sonra bilgisayar tamamen kitleniyor, ne denetim masası açılıyor ne fareyi hareket ettirebiliyorsunuz. Sadece bilgisayarı açma tuşuyla kapadıktan sonra tekrar kullanabilir hale geliniyor. Oyun yalnız şu şekilde oynanıyor: Belgeler >Rockstar Games >RDR2>settings kısımını silip oyuna girince tekrardan ekran çözünürlüğü kapalı oluyor, o zaman rahat rahat oynayabiliyorsunuz ama sıkıntı şu ki çözünürlüğü düşürmediğim sürece oyun kasıyor. Yani ne yapmam lazım çözünürlüğü düşürüp bilgisayarın kitlenmemesi için? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şu uygulamaları da yaptım, söylemeden geç miyim? Normal belgeler >Rockstar Games >RDR2>settings kısmında kendim ayarladım ekran çözünürlüğünü, yine aynı kitlenmeyle karşı karşıya kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
çözünürlüğü yükseltmek değil herhangi bir şekilde aktif olunca aynı olsun düşereyim yükselteyim hiç önemli değil kitleniyor pc fotoğraflarla gösterdiğim gibi soluk olan ayarları değiştiremiyoruz Resolution yazan yerde soluk olunca hiç bir şekilde pc kapanmadan oyun akıyo ama oyundan çıkıp tekrar girdiğinizde Resolution ayarı açık oluyo diğer açık beyazlar gibi istediğiniz gibi ayarları değiştirebiliyorsunuz bu yere kadar sorun yok oyunu açıyorsun yükleme ekranı yükleniyor her şey tamam oyun ya aniden donup bütün pc kitleniyor yada 30 saniye oynayıp yine aynı sorunka arşılaşıyorsunuz oyuna giriş yapana kadar ekranda hiç sıkıntı çekmiyorsunuz
WhatsApp Image 2020-05-05 at 01.35.01.jpeg

Son düzenleme:
Driverlar güncel mi? Oyunun grafik ayarlarında eğer Resolution Scale ayarı varsa oradan değiştirin çözünürlüğü. Veya ayarın adı Frame Scaling de olabilir şu GTA 5'deki gelişmiş ayarlardaki kısımdan bahsediyorum.

Steam demiş?
evet güncel dediğiniz çözümüde yaptım ama bu sefer grafikler çok kötü oluyor piksel piksel tek derdim çözünürlüğü 1600 gibilere düşürmek o zaman grafikleriyle ve düzgün oynanmasıyla daha çok zevk alabilirim ama çözüm bulamadım
Pencereli modda başlatmayı dene bir de.
o da işe yaramadı

Geri
Yukarı