RDR2 FSR 2.0 deneyimim

Makaleler
5
Çok yakın bir zamanda Cyberpunk 2077'ye FSR 2.0 özelliğini getiren modun bir benzeri RDR2 için çıktı. Kendimce modu denedim ve karşılaştıklarımı naçizane anlatmak istedim.

Modun nasıl kurulacağı ve dikkat edilmesi gerekenler sitede belirtilmiş. Ben modu kurduktan sonra karşılaştıklarımı anlatıyorum.

İlk görselde FSR'ı performans ayarına düşürdükten sonra çektim. Ağaçların kalitesi uzakta olduğu gibi yakından da bozuluyor. Ayarı yükselttikten sonra düzelmedi ancak oyunu yeniden başlattıktan sonra geçti.
20220705054720_1.jpg

İkinci görsel FSR'ı ultra performansa indirgedikten sonra çekildi. Belli oluyor mu bilmiyorum ancak sol tarafta beyaz bir şerit var. Oyun, o ayarlarda 70'lerden bir filmi izliyormuşum gibi hissettirdi. Ekranda sürekli beyaz lekeler çıkmaya başladı. Bununla beraber haritanın, olta ipinin, ve genel olarak ortamın kalitesini görüyorsunuz.

Pek belli olmuyor belki ama o olta ipi uzaktan ışık saçıyordu.
20220705054933_1.jpg

Oyunu yeniden başlattım, ağaçtaki lekeler geçti, ekranda beliren beyaz lekeler, oyunu yeniden başlatmadan önce, FSR'ın ayarını değiştirdikten sonra geçmişti. Ancak ekranda gördüğünüz bu çizgiler belirdi bu seferde. FSR dengeli ayardayken. Ancak bu sefer oyunu yeniden başlatmama gerek kalmadan FSR'ın ayarlarını kaliteye alıp daha sonra tekrar dengeye indirgeyerek çözebildim.
20220705055600_1.jpg

20220705055458_1.jpg

Kısaca demem o ki, bu tamamlanmış bir mod hissiyatı vermiyor, daha çok erken erişim gibi. Kalite ve performans artışı gözle görülür. Grafiklerdeki belli-belirsiz bozulmalara aldanmam diyorsanız bir şansı kesinlikle hak ediyor.

Son söz olarak; Rehber hazırlamaya çalışmadım, teknik sorularınızı ne denli yanıtlayabilirim bilmiyorum. Yardımcı olmaya çalışırım elbet. Ancak asıl amacım modu kurduktan sonra ne ile karşılaşabileceğinizi göstermek idi. Umarım bir fikir verebilmişimdir.

En kısa zamanda resmî FSR 2.0 desteğine kavuşmak dileği ile, sağlıcakla kalın!

Daha iyi optimize edilmiş olacak, doğru anladım sanırım.
Bu teknoloji, düşük çözünürlükteki görüntüyü işleyip sizin ekranınızın çözünürlüğüne kalite kaybı minimum düzeyde olacak şekilde yükseltiyor. Ekran kartınız daha düşük çözünürlükte işlediği için de performansınız artmış oluyor.

Bu modu denedim ancak sizin bahsettiğiniz sorunları bende yaşadım rahatsız ediyor umarım ileride güncelleme ile düzeltilir bu sorunlar.

Geri
Yukarı