RDR2 grafik ayarı önerisi

Sistem.
Ryzen 5 1600 AF.
RX 6400.
16 GB RAM 8+8 3000MHz.
Ayarları yükseğe alıyorum ama yerler atın derisi falan piksel piksel. Yükseltmediğim veya kapalı olan bir ayar olabilir mi? Ekran kartını yeni aldım AMD Software'den bir ayar falan mı yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem.
Ryzen 5 1600 AF.
RX 6400.
16 GB RAM 8+8 3000MHz.
Ayarları yükseğe alıyorum ama yerler atın derisi falan piksel piksel. Yükseltmediğim veya kapalı olan bir ayar olabilir mi? Ekran kartını yeni aldım AMD Software'den bir ayar falan mı yapmam lazım?
Doku ayarlarını ortaya alıp deneyebilirsiniz hocam, ben de PUBG'de yaşıyordum o tane tane yaprak hissini. Dokuyu ortaya çekince düzelmişti. Belki ondandır.

Sistem.
Ryzen 5 1600 AF.
RX 6400.
16 GB RAM 8+8 3000MHz.

Oyun ayarlarını tamamen bana screenshot olarak atar mısın?

En sondaki ayarda kapalı.

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-05_181656786.png
    resim_2022-07-05_181656786.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 45
  • resim_2022-07-05_181803358.png
    resim_2022-07-05_181803358.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 67
  • resim_2022-07-05_181833342.png
    resim_2022-07-05_181833342.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 44
Resolution Scale ayarını 1.250x yap sonra RSR aç 1600x900'den ölçeklendir. FPS düşük olursa daha düşük çözünürlükten ölçeklendirmeyi dene. Resolution Scale ayarını arttırmadıkça o bulanıklık gitmiyor, ben çok ayar denedim fayda etmemişti.

Doku ayarı Ultra'da kalsın grafik kartın hiç fena değil Motion blur açın bence daha güzel deneyim sağlar gerçekçi olur Shadow quality normal veya yüksek de olabilir pomo. Kalitesi normal olsa daha iyi decal quality normal olsun grass ve geometri ayarları %50 olursa iyi olur daha saycak çok fazla şey var ama kısaca şöyle söylemek istiyorum bu tarz AAA oyunlarda FPS'im iyi olacak diye Roblox'a döndürmeyin oyunu zevk almazsınız ortamı hissetmeden 60 FPS almanız bir önemi yok ayarları Ultra'ya çek bence ekran kartın kötü değil zaten.

FXAA ayarını açın. Kenar yumuşatmaları için MSAA çok önemli bir ayardır, açılması gerekir ancak bayağı FPS düşürür. Bu oyunda çözünürlük 2K veya 4K yapılmazsa piksellik sorunu tamamen çözülemiyor maalesef.

Doku ayarı Ultra'da kalsın grafik kartın hiç fena değil Motion blur açın bence daha güzel deneyim sağlar gerçekçi olur Shadow quality normal veya yüksek de olabilir pomo. Kalitesi normal olsa daha iyi decal quality normal olsun grass ve geometri ayarları %50 olursa iyi olur daha saycak çok fazla şey var ama kısaca şöyle söylemek istiyorum bu tarz AAA oyunlarda FPS'im iyi olacak diye Roblox'a döndürmeyin oyunu zevk almazsınız ortamı hissetmeden 60 FPS almanız bir önemi yok ayarları Ultra'ya çek bence ekran kartın kötü değil zaten.

Bu ayarlarla 40-55 FPS arası alıyorum bana yeter görüntüde güzel bence.

Hocam oyundayken ekran gidip geliyor neden olabilir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı