RDR2 grafikleri vs Cyberpunk grafikleri

RDR 2 ve Cyberpunk herhangi bir konuda en ufak şekilde karşılaştırılamaz.
Cyberpunk'ı bir oyunla karşılaştırmak istiyorsanız bu Far Cry 3, Mafia 2 falan olmalı. Bunlarla da karşılaştırılamaz da işte 10 yıl önce çıkan oyunlarla karşılaştırılması gerek. Ben hayatımda Cyberpunk kadar dandik oyun görmedim.

Arkadaşlar sizce hangisi daha iyi (sadece grafik olarak)?arkadaşın birisi Cyberpunk diye tutturdu da onun için soruyorum.

Arkadaşın benim arkadaşım olsaydı böyle bir tartışmaya girdi diye rezil ederdim insan içine çıkamazdı RDR2 ile CP2077 kıyaslanamaz hiçbir konuda ne grafik ne hikaye ne oynanış ne de mekanik hiçbir açıda üstün değil hatta dediğim gibi kıyaslanamayacak kadar kötü.

Manzara olarak RDR2, insan modellemeleri olarak CP77. RDR2 grafiklerinin asıl esprisi hava durumu ve ışıkların iyi kullanılmasından geliyor. Yapıldığı tarih ve kullanılan grafik motoru belli. Ayarları sonuna kadar köklesem de zemin, kıyafet ve ten detayları, saç sakal muhteşem değil. Grafikleri güzel mi, tabii ki evet ama tüm detaylara baktığımızda kullandığı oyun motorunun sınırlarını fark ediyoruz.

zr2ys987tyb81.jpg

Gerçekten grafik görmek isteyenler de 2022 yılında çıkacak oyunları takip etsin. PS5 ve UE5 dönemi ile beraber eski grafik motorları da sırıtmaya başlayacak. Oyun gereksinimlerine boşuna RTX 2060 yazılmaya başlanmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
RDR2 1080p'de hareket halinde bulanık. TAA High yaparsanız daha da bulanır. 2k çözünürlükte oynayamıyorsanız, Res. Scale 1.25, TAA Medium'da oynayacaksınız. 1080p'de bulanık diye grafikleri Cyberpunk'tan kötü demeyin, çarpılırsınız.
2K'da da bulanık ve doku kalitesi olarak ta hoç beğenmiyorum.
Manzara olarak RDR2, insan modellemeleri olarak CP77. RDR2 grafiklerinin asıl esprisi hava durumu ve ışıkların iyi kullanılmasından geliyor. Yapıldığı tarih ve kullanılan grafik motoru belli. Ayarları sonuna kadar köklesem de zemin, kıyafet ve ten detayları, saç sakal muhteşem değil. Grafikleri güzel mi, tabii ki evet ama tüm detaylara baktığımızda kullandığı oyun motorunun sınırlarını fark ediyoruz.

Gerçekten grafik görmek isteyenler de 2022 yılında çıkacak oyunları takip etsin. PS5 ve UE5 dönemi ile beraber eski grafik motorları da sırıtmaya başlayacak. Oyun gereksinimlerine boşuna RTX 2060 yazılmaya başlanmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Heh şunu anlatmaya çalışıyorum, RDR2'nin grafiklerinin güzel gözükmesinin sebebi sanat dizaynı. Bence kaplama ve dokular olarak çıktığı sene için bile iyi değil.

RDR2 grafik açısından Cyberpunk 2077 nin gerisinde. Tekrar yazıyorum grafik olarak. RDR 2 çok güzel gözükmesinin sebebi ışık hüzmeleri ve kenar yumşatmanın biraz fazla olması. Bir kez daha yazıyorum oyunların sadece grafikelrini karşılaştırıyorum. Düzgün anlaşılmak ne kadar zor!

Dosya Ekleri

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    39,9 KB · Görüntüleme: 38
  • images.jpeg
    images.jpeg
    32,4 KB · Görüntüleme: 29
Cyberpunk ilk bakışta etkileyici dursa da içine girdikçe grafikler sıkıcılaşıyor. Modellemeler çok keskin ve yapaylık havası her yerde hakim. Rdr2 gerçekçilikle ön planda şahsi fikrim.

RDR2'de herkesin göz ardı ettiği şey apaçık bulanıklık sorunu var. YouTube testleri yüksek çözünürlükte ve kenar yumuşatma ayarları daha yüksek olduğu için güzel görünüyor. Ancak CB77 ayardan bağımsız oldukça net.

Bence de yaklaşık 17 saat oynadım. Tüm ayarları fullemek gerekiyor ve fulledikten sonra FPS 40'a kadar düşüyor kasma hissi oluyor. Ayarları fullemeyince de oyun PS3 döneminden kalma gibi gözüküyor 10 metre ilerisi piksel piksel.

Yeni konular

Geri
Yukarı