RDR2 için 3000 TL'ye kadar ekran kartı önerisi

İkinci el olarak baktıklarımın çoğu tek fanlıydı.

Şaşırdım doğrusu bu fiyata.

Ekran kartının modelini değil de kapasitesini arttırsam iyi performans alır mıyım sence? Şu an RX 550 2 GB kullanıyorum aynı modelin 4 GB versiyonunu alsam mesela?

Pek bir performans farkı olmaz gereksiz bir yükseltme olur PSU değiştirecek paran yoksa 1060 5GB al kalan paraya PSU değiş.

ultra ayarlarda oynadığım için gayet ideal bence, medium ayarlarda 80-90 FPS arası gidip geliyor.

45FPS'i hissetmiyorum ya altına hiç inmedi çünkü
Hocam şimdi benim gözümde 45 fpste oyun kasıyor demektir. Hani sabit olunca oyun yine akıcı mı oluyor 60 fps gibi?Onu çözemedim.

Hocam şimdi benim gözümde 45 fpste oyun kasıyor demektir. Hani sabit olunca oyun yine akıcı mı oluyor 60 fps gibi?Onu çözemedim.
gayet akıcı hocam orada belirtmeyi unutmuşum, "minimum 45FPS" diye düzelteyim.

Ha vsync kapalı yani. Sabit değil fps doğru mu anladım?
hocam vsync açık ve ayarlar ultra şekilde oyunu oldukça akıcı oynuyorum minimum 45FPS görüyorum maximum 70 FPS aldığım oluyor sistemimin de etkisi olabilir ama RDR2 genelde ekran kartı sömüren bir oyun bu halde oyunu oldukça akıcı oynuyorum donma takılma vs. yok RDR2 haricinde diğer oyunları da ultranın altında oynamıyorum ve gayet akıcı oynuyorum. GTA5'de 100-120 FPS, God Of War 60-80 FPS, Horizon Zero Dawn 60-80 FPS. Donma ve takılma yaşadığım hiç bir oyun yok ekran kartı 3000 serisine taş çıkarır tek eksiği RTX ve DLSS özelliğinin olmaması onlarda olsa tadından yenmez zaten :)

-Şuan işteyim gece eve gidince kısa bir video çekip sana gönderebilirim istersen, ekran kartı zor bir seçim farkındayım :)

hocam vsync açık ve ayarlar ultra şekilde oyunu oldukça akıcı oynuyorum minimum 45FPS görüyorum maximum 70 FPS aldığım oluyor sistemimin de etkisi olabilir ama RDR2 genelde ekran kartı sömüren bir oyun bu halde oyunu oldukça akıcı oynuyorum donma takılma vs. yok RDR2 haricinde diğer oyunları da ultranın altında oynamıyorum ve gayet akıcı oynuyorum. GTA5'de 100-120 FPS, God Of War 60-80 FPS, Horizon Zero Dawn 60-80 FPS. Donma ve takılma yaşadığım hiç bir oyun yok ekran kartı 3000 serisine taş çıkarır tek eksiği RTX ve DLSS özelliğinin olmaması onlarda olsa tadından yenmez zaten :)

-Şuan işteyim gece eve gidince kısa bir video çekip sana gönderebilirim istersen, ekran kartı zor bir seçim farkındayım :)
Video çok iyi olur. İnstagramımı bırakıyım ekle ordan konuşalım. @alperaakman
Hemde sormam gereken sorular var 60 fps 45 fps hakkında. Hemde bir kaç ayar yapıp öyle gösterirsin.

Çünkü vsync açtığın zaman fpsin oynamaması lazım ben vsync açtığımda fps sabit kalıyor. Yer yer 59 60 arası tabi bu gta 5 için geçerli Rdr 2 oynarken bilgisayar can çekişiyor. 1024x768de oynuyorum sen düşün😂

@ildewild instagramdan ekledim dostum @_cagdas mesaj atarsın müsait olduğunda

Yeni konular

Geri
Yukarı