RDR2 kapıdan girince oyunun çökmesi

ersinkaya

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar RDR2 oynarken crash alıyordum. Özellikle de herhangi bir kapıdan girmeye çalışınca oyun direkt çöküyordu. Çok fazla şey denedim, cok video izledim. Hiçbiri çözüme kavuşturamadı. Bu arada oyunu Epic'ten orijinal aldım. Çözüm şu: belgelerime girin. Ardından Rockstar Games, ardından Red Dead Redemption 2 ve karşınıza gelen settings klasörüne sağ tıklayın ve silin. Sonra oyuna girin. Oyun otomatik olarak grafik ayarlamış olacak. Sakın ha grafikleri ellemeyin. Direkt hikaye moduna giriş yapın. Oyun açılınca atınıza atlayın ve hemen en yakındaki kasabaya gidin. Örneğin Valentine. Sonra postaneye veya bara. Kapısı olan herhangi bir yere koşarak dalın. Kapı açılacaktır ve oyun çökmeyecektir. Artık ESC basıp grafikleri sisteminize göre isteğinize göre ayarlayın. Yalnız advanced grafik ayarlarını ellemeyin. Orası zaten kilitli olacak. Kilitli kalsın ve unutmayın. Oyuna ne zaman girerseniz girin her girdiğinizde aynı adımları tekrar edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabahtan beri uğraşıyordum, çözüm için teşekkürler büyük ihtimalle advance ayarlarınan dolayı hata veriyordu oyun.

Kardeşim, uzun süre ben de uğraştım. Advance ayarlarla falan bir alakası yokmuş. İstediğin ayarı grafik API dahil istediğin gibi ayarla, sadece FSR'ı elleme. FSR açınca oyun çöküyor. Her ayarı tek tek denedim bunun ne kadar uzun sürdüğünü tahmin bile edemezsin. Bir de RDR2'de ayarların uygulanması için tekrar başlatmak gerekiyor, ölme eşeğim ölme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabahtan beri uğraşıyordum çözüm için teşekkürler büyük ihtimalle advance ayarlarınan dolayı hata veriyordu oyun.

Karakterin saçları falan piksel piksel oluyor bende. Buna bir çözümün var mı ultrada oynuyorum.

Aynı olay bende de olmuştu FSR veya DLSS kullanıyorsan kapat. Hatta yağmur yağınca falan bulutlar ve ağaçlar böyle karıncalanıyormuş gibi olur uzak mesafedeki texturlar dokular titrer. İngilizcesi ile texture flickring, shimmering denen olay olur. Oyununda bulanıklık varsa da TAA ayarını medium a al FXAA'yı aç ve Advanced grafiklerde TAA keskinleştirme var onu da 28 yap farkı hissedeceksiniz.

Karakterin saçları falan piksel piksel oluyor bende. Buna bir çözümün var mı ultrada oynuyorum.

Muhteşem görüntü ve performans için her ayarı denedim hangi ayarın görüntüye ve FPS'e ne kadar etkisi var biliyorum bu yüzden çok vakit kaybettim hatta o kadarki bu yüzden oyunu 2. kez bitirdim çünkü ilk oynanışımda grafikleri ayarlamaktan bir şey anlamadim. Neyse sana önerim benim gibi uğraşma YouTube'da hardware unboxed adında bir kanal var RDR2 optimizasyon videosunu izle onun ayarlarını uygula çok yararlı bir video keşke benim karşıma daha erken çıksaydı.

Eğer gölgeler de görsel olarak bir sıkıntı varsa soft shadows ayarını kapat. Çok fazla cevap yazdım biliyorum ama başkaları da benim gibi uğraşmasın oyunun tadını çıkarsın istiyorum. Herkese iyi oyunalar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar RDR2 oynarken crash alıyordum. Özellikle de herhangi bir kapıdan girmeye çalışınca oyun direkt çöküyordu. Çok fazla şey denedim, cok video izledim. Hiçbiri çözüme kavuşturamadı. Bu arada oyunu Epic'ten orijinal aldım. Çözüm şu: Belgelerime girin. Ardından Rockstar Games, ardından Red Dead Redemption 2 ve karşınıza gelen settings klasörüne sağ tıklayın ve silin. Sonra oyuna girin. Oyun otomatik olarak grafik ayarlamış olacak. Sakın ha grafikleri ellemeyin. Direkt hikaye moduna giriş yapın. Oyun açılınca atınıza atlayın ve hemen en yakındaki kasabaya gidin. Örneğin valentine. Sonra postaneye veya bara. Kapısı olan herhangi bir yere koşarak dalın. Kapı açılacaktır ve oyun çökmeyecektir. Artık ESC basıp grafikleri sisteminize göre isteğinize göre ayarlayın. Yalnız Advanced grafik ayarlarını ellemeyin. Orası zaten kilitli olacak. Kilitli kalsın ve unutmayın. Oyuna ne zaman girerseniz girin her girdiğinizde aynı adımları tekrar edin.

Her oyuna girdiğimizde bu ayarları takip etmek zorunda mıyız? Eğer her seferinde böyle uğraşacaksak oynamayalım daha iyi.

Her oyuna girdiğimizde bu ayarları takip etmek zorunda mıyız? Eğer her seferinde böyle uğraşacaksak oynamayalım daha iyi.

Yok kankaam gerek yok sonrasında bir ton yazı yazdım okusan anlardın sorun FSR kaynaklı saçların piksel piksel olması falanda FSR'dan dolayı yani hiçbir ayarı yapmana gerek yok FSR'ı kapat yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı