Çözüm RDR2 TR Yama Font Sorunu Alternatif Çözüm

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Adrastos hocam ı'ları kare olarak gösteriyor yamayı ilk kurduğumda sorunsuzdu 2. kez oyunu açışımda kare oldu nasıl düzeltebilirim?
Bu şu an benim kullandığım, herhangi bir sorun yaşamadım. İsterseniz bunu deneyin, olmadı farklı alternatiflere yönelirsiniz. Konuyu düzenleyemediğim için yamayı da konu içerisinde güncelleyemiyorum maalesef.

Bu şu an benim kullandığım, herhangi bir sorun yaşamadım. İsterseniz bunu deneyin, olmadı farklı alternatiflere yönelirsiniz. Konuyu düzenleyemediğim için yamayı da konu içerisinde güncelleyemiyorum maalesef.

Her şeyi denedikten sonra bir ümit bunu da denedim ve sonunda fon sorunu gitti çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1467957

Red Dead Redemption 2'de birçok oyuncu Türkçe yamayı uyguladıktan sonra tabir edilecek olursa Türkçe karakterlerin yerine kare kutucukların oluşma yani font sorunuyla karşılaşıyor. Bu soruna çözüm olarak farklı bir exe dosyası üzerinden oyuna bazı konfigürasyonlar yaparak girmek mümkündü. Fakat bu ayarlamalara rağmen halen daha Türkçe yamadaki font sorunu düzelmemiş olan kullanıcılar için rehber niteliğinde bir konu hazırlamak istedim.

Buna istinaden Türkçe yama kullanıp font sorunu olmayan, fakat sonrasında mod veyahut script yüklemek isteyip de bu sorunla karşılaşan kullanıcılar da script ve mod uyumlu bu çözümü uygulayabilirler. Ek olarak bu çözümdeki yama "makine çeviri" grubuna ait olan bir yamadır. Emekleri için teşekkür ederiz.

not: aşağıdaki adımları uygulamadan önce oyunun ana dizinindeki dinput8.dll dosyasının yedeğini almanızı öneririm, olası bir hata durumunda yedeğini aldığınız dosyayla değiştirip sorununuzu giderebilirsiniz.

kurulum adımları:
Tek yapmanız gereken olan şey aşağıda indirme linki bulunan RAR dosyasının içerisindeki dosyaları kopyalayıp oyunun ana dizinine atmak olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra eğer oyunu "RDR2 TR yama" adında bir exe dosyasıyla başlatıyorsanız başlatmanıza gerek kalmıyor, direkt olarak oyunun kendi kısayolundan başlatabilirsiniz.

İndirme bağlantısına gitmek için tıklayın. (Google Drive linkidir.)
Virustotal sonucuna gitmek için tıklayın. (maxsecure virüs olarak algılıyor, dosya temizdir.)

İşe yaradı.

hocam konuyu ilk açtığınız zaman attığınız dosyaları atınca yama çalışmadı direkt bunu yapınca çalıştı ama font sorunu devam ediyor başka bir öneriniz var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı