Real Madrid Kendini Toplayabilir mi?

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Ronaldo gittikten sonra takım dağıldı resmen. Bir de 2-3 tane futbolcusu Ronaldo'suz daha iyiyiz falan diyordu. Teknik direktör değişti. Hazard'ı transfer ettiler ama hala bir etki göremiyorum. Dünkü maçta Real Madrid daha fazla topla oynayıp daha fazla pas atmasına rağmen topu kaleyle sadece 3 kere buluşturabildi. Buna rağmen Atletico 7 kere buluşturdu. Maçta 7-3 Atletico Madrid galibiyetiyle sona erdi. Fenerbahçe taraftarı ise Diego Costa'nın 4 gol atmasına yıkılmış gibi gözüküyor ki zaten bu imkansız bir transferdi bence. Sonuçta 25 Milyon Euro değeri olan birinden bahsediyoruz. Kiralama olayına falan girmiyorum.

Bence Benzema'nın değişmesi lazım. Luka Jovic tam bir santrafor değil ona ziyade ofansif orta saha ya da Griezmann tarzı gizli forvet gibi bir şey. Takıma tecrübeli bir santrafor gerek. Örnek vermek gerekirse Lewandowski. Tabii ki Bayern'de satar mı o var.

Toparlar bence. Sonuçta koskoca Real Madrid sadece Cristiano Ronaldo ile bu kadar büyük bir takım haline gelmedi. Tarihsel açıdan baktığımız zaman çok büyük başarılar elde etmiş bir takım. Dün oynanan maçı izlemedim açıkçası ama hazırlık maçları ile Real Madrid için yorum yapmanın hala erken olduğunu düşünüyorum. Ama sadece Eden Hazard Ve Luka Jovic ile olacak bir iş değil. Eğer ki eski günlere geri dönmek istiyorlarsa Bale'i gönderdikten sonra bir tane daha yıldız bir isim gelmeli. Bu isimler pogba,eriksen,mbappe (Psg'nin satacağına verdiğim ihtimal %0 ama haberleri çıkmıştı diye hatırlıyorum.)

asas.PNG

Zaten dostluk amaçlı bir kupa. Dostluk amacı yok demek istemedim. Tam hazırlık maçı olarak geçmiyor. Örneğin Galatasaray-Augsburg gibi değil.
Olsun ama sonuç olarak takımlar için ciddiye alınacak bir turnuva değil. Sadece sezon öncesi hazırlık için. Lig başlasın, UEFA maçları başlasın ondan sonra değerlendirmek gerekli. Şuan erken yorum yapmak için.

Olsun ama sonuç olarak takımlar için ciddiye alınacak bir turnuva değil. Sadece sezon öncesi hazırlık için. Lig başlasın, UEFA maçları başlasın ondan sonra değerlendirmek gerekli. Şuan erken yorum yapmak için.
Yine de olay bence. Sonuçta iki takımda şampiyonlar ligine hangi kadroyla çıkacaksa hemen hemen maça da o kadroyla çıktı. Sadece yedek değişikliğinden bazı oyunculara şans verdiler. Bale gerçekten çok iyi bir oyuncu benim için Ronaldo=Messi-Hazard-Neymar-Bale şeklinde giderdi sıra. Dediğim gibi bence takıma ciddi bir santrafor lazım. Jovic iyi oyuncu ama tecrübesiz, Benzema ise hala nasıl 40 milyon Euro anlamış değilim. Aynı oyuncu Türkiye'de olsa 2 Milyon Euro değeri olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı