Realme 6 Pro vs Samsung M51

yusufefe50

Centipat
Merhaba ben yeni telefon alacağım. Oyun, uygulama için kullanacağım. Samsung M51 ve Realme 6 Pro arasında kaldım. Samsung M51'de 7000MAH batarya bulunuyor fakat Realme 6 Pro'da 4500MAH batarya bulunuyor ama Realme'de ise 90 Hz ekran yenileme hızı bulunurken Samsung M51'de 60Hz. Dediğim gibi oyun, uygulama için lazım bana telefon kamera ile çok işim yok. Sizce hangisi alınır?

Ön kamera, hızlı şarj, 90Hz, az farkla performans ve malzeme kalitesi önemliyse Realme 6 Pro; batarya, AMOLED ekran ve arka kamera önemliyse Samsung Galaxy M51 öneririm.

1.5 aydır Realme 6 Pro kullanıyorum ve memnunum. Cihaz hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım. Samsung Galaxy M51 de çok güzel cihaz. İki cihaz da pişman etmez bence.

Ön kamera, hızlı şarj, 90Hz, az farkla performans ve malzeme kalitesi önemliyse Realme 6 Pro; batarya, AMOLED ekran ve arka kamera önemliyse Samsung Galaxy M51 öneririm.

1.5 aydır Realme 6 Pro kullanıyorum ve memnunum. Cihaz hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım. Samsung Galaxy M51'de çok güzel cihaz. İki cihaz da pişman etmez bence.

Merhaba ben 2 cihaz arasında çok kaldım ve çok araştırdım. Sırf 90Hz var diye Realme 6 Pro almayı düşünüyorum 90Hz o kadar akıcı mı? 90Hz olduğunu kullanırken hissettiriyor mu? Günlük hayata etkisi var mı? Cevaplarsanız çok teşekkür edeceğim. 90Hz o kadar önemli bir şey değil ise Samsung M51 almayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler.
M51 her türlü alır. Ama o fiyata Realme 7 Pro alabilirseniz onu alın.

Bence batarya dışında çok bir artısı yok Realme 6 proya göre, kamera çok az kullanırım hatta işim yok diyebilirim.

Merhaba ben 2 cihaz arasında çok kaldım ve çok araştırdım. Sırf 90Hz var diye Realme 6 Pro almayı düşünüyorum 90Hz o kadar akıcı mı? 90Hz olduğunu kullanırken hissettiriyor mu? Günlük hayata etkisi var mı? Cevaplarsanız çok teşekkür edeceğim. 90Hz o kadar önemli bir şey değil ise Samsung M51 almayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler.

Bence batarya dışında çok bir artısı yok Realme 6 proya göre, kamera çok az kullanırım hatta işim yok diyebilirim.
Dürüst ve tarafsız şekilde konuşacağım.

90Hz gerçekten bambaşka bir şey. Telefonu 60Hz'de kullanınca donuyormuş, takılıyormuş gibi geliyor. Bir daha telefon alacak olsam 60Hz'e geçmem.

Batarya konusunda şunu söyleyeyim, iki cihaz da pişman etmez ama Samsung Galaxy M51'in üstün olduğu ortada.

Tekrardan söyleyeyim, iki cihazın da birbirine karşı üstünlükleri var. İki cihaz da gayet başarılı, pişman etmez.

AMOLED daha üstün ve daha çok tercih ediliyor ama çoğunlukla sadece oyun için kullanacaksan kesin bir şey söylemek zor.

Realme 6 Pro'nun senin için biraz daha uygun olduğunu düşünüyorum ama @alpotter 'ın dediği gibi ikisi de üzmez.

Dürüst ve tarafsız şekilde konuşacağım.

90Hz gerçekten bambaşka bir şey. Telefonu 60Hz'de kullanınca donuyormuş, takılıyormuş gibi geliyor. Bir daha telefon alacak olsam 60Hz'e geçmem.

Batarya konusunda şunu söyleyeyim, iki cihaz da pişman etmez ama Samsung Galaxy M51'in üstün olduğu ortada.

Tekrardan söyleyeyim, iki cihazın da birbirine karşı üstünlükleri var. İki cihaz da gayet başarılı, pişman etmez.

Çok teşekkür ederim ben galiba Realme 6 Pro alacağım önerileriniz için teşekkürler.

Çok teşekkür ederim ben galiba Realme 6 Pro alacağım önerileriniz için teşekkürler.
Şimdiden alacağınız cihaz hayırlı olsun diyeyim. İki telefondan herhangi birini aldıktan önce veya sonra kafanıza takılan herhangi bir şey, karşılaşacağınız herhangi bir sorunda beni etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba ben yeni telefon alacağım. Oyun, uygulama için kullanacağım. Samsung M51 ve Realme 6 Pro arasında kaldım. Samsung M51'de 7000MAH batarya bulunuyor fakat Realme 6 Pro'da 4500MAH batarya bulunuyor ama Realme'de ise 90 Hz ekran yenileme hızı bulunurken Samsung M51'de 60Hz. Dediğim gibi oyun, uygulama için lazım bana telefon kamera ile çok işim yok. Sizce hangisi alınır?
sakın alma realme 7 al mesela realme 7 son güncellemerle birlikte 90 fps destekliyor ve 90 hz ekranı var mesela samsung bana göre tabii ki s ve note serisi harici alınmaz.
Realmelerde nedense alışagelmişin dışında prolar daha kötü oluyor.

Sakın alma Realme 7 al mesela Realme 7 son güncellemerle birlikte 90 FPS destekliyor ve 90 Hz ekranı var mesela Samsung bana göre tabii ki s ve Note serisi harici alınmaz.

Realme'lerde nedense alışagelmişin dışında Pro'lar daha kötü oluyor.
Yanlışınız var, Realme 7 en fazla 60 FPS destekliyor. 90 FPS desteklese bile pil tüketimini arttırır, telefonu zorlar, ömrünü kısaltır. Mediatek Helio G95, sağlıklı bir şekilde 90 FPS verecek işlemci değil.
Bir önceki seri, 6 serisinde Realme 6'nın Realme 6 Pro'ya karşı tek üstünlüğü işlemci performansıydı. Realme 6 Pro'nun ise Realme 6'ya karşı ekran dayanıklılığı, arka kamera, ön kamera, malzeme kalitesi ve işlemci verimliliği gibi artıları vardı.

7 serisinde de, Realme 7'nin Realme 7 Pro'ya karşı tek üstünlüğü işlemci performansı.

Yani Realme markasında da, her markada olduğu gibi "Pro" modelin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı