Realme 6i açılmıyor ve kurtarma moduna giriyor

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, telefonu normal olarak kapattım ve açtığımda recovery moda attı. Reboot yapmaya çalışınca yeniden recovery menüsüne atıyor. Çözümü nedir?

IMG_20220706_151710_271.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses alçaltma-yükseltme ve açma/kapama tuşuna aynı anda 5 saniye boyunca basar mısınız?

Reboot sonrası açılması lazım normalde.
Ses alçaltma tuşum bozuk çalışmıyor, Reboot sonrası yeniden recovery moduna giriyor. Power off deyip yeniden başlattım, yeniden recovery menüsüne attı.

Ses alçaltma tuşum bozuk çalışmıyor, Reboot sonrası yeniden recovery moduna giriyor. Power off deyip yeniden başlattım, yeniden recovery menüsüne attı.
Hocam normal de power off yapıp açma/kapama tuşu üzerinden açılması lazım.Ayrıca dediğim gibi Reboot yapınca da açılması lazım.Ama Recovery Moda attığını söylüyorsunuz.Tuşlar üzerinde de Reboot edemiyoruz.Bu durumda ya telefon servise gider ya da wipe data diyerek telefona hard reset atabilirsiniz.

[email protected]

Buraya da sorabilirsiniz konu hakkında ama büyük ihtimalle servise göndermenizi isteyeceklerdir.

@ambushermayki Wipe data bölümünde 2 seçenek var. Hem Wipe data hem Format data. Wipe data denedim, bir şey değişmedi. Format data denesem sizce açılır mı telefon?

Telefon açılsın yeterli, verilerim Drive'da yedekli zaten.

Dosya Ekleri

• IMG_20220706_155522_782.jpg
    IMG_20220706_155522_782.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 85
@ambushermayki Wipe data bölümünde 2 seçenek var. Hem Wipe data hem Format data. Wipe data denedim, bir şey değişmedi. Format data denesem sizce açılır mı telefon?

Telefon açılsın yeterli, verilerim Drive'da yedekli zaten.

Hocam wipe orada yazdığı gibi kişileri, mesajları ve fotoğraflar dışında her şeyi silecek. Format hepsini silecek.Telefon açılır mı bilmiyorum maalesef.

Hocam wipe orada yazdığı gibi kişileri, mesajları ve fotoğraflar dışında her şeyi silecek. Format hepsini silecek.Telefon açılır mı bilmiyorum maalesef.
Format data yaptım, ve böyle 2-3dk bekledim. Kapatıp yeniden açtım, yine böyle kaldı 1 dakikadır. Bu işlem uzun mu sürüyor? Yoksa bir problem mi var.
IMG_20220706_160717_112.jpg

Hocam saatler sürdüğünü görmüştüm beklemekte fayda var.
Çok uzun bekletti, ilk önce 5dk'dan sonra titredi sonra 5dk sonra yine recovery moduna attı. Reboot dedim yine aynı şekilde 10dk bekletip recovery menüsüne yolladı. Çıldırmamak elde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı