Realme 7 Pro alınır mı?

OnurKrkc

Hectopat
Merhaba telefon alacağımı daha önce de söylemiştim Realme 7 Pro gerçekten hoşuma gitti. Fakat alınır mı bu fiyata bilemedim. Kronik sorunları var mi? Bu fiyatlara başka ne alınır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba telefon alacağımı daha önce de söylemiştim Realme 7 Pro gerçekten hoşuma gitti. Fakat alınır mı bu fiyata bilemedim. Kronik sorunları var mi? Bu fiyatlara başka ne alınır?

Hocam kamera anlamında zayıf bir telefon. Onun dışındaki her şeyi ile güzel bir telefon.

Alternatif olarak batarya aranıyorsa M51'e bakılabilir. Rakipsiz bir bataryamı yoksa o fiyata rakipsiz bir hızlı şarj desteğimi sizin karar vermeniz gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
15 dakikada %50 şarj. Bir süre sonra hızlı şarj telefonun ısınmaması için düşürülüyor diye biliyorum.

Kamera ve şık bir cihaz isteniyorsa;

Bütçe yukarı çıkıyorsa uzun yıllar güncelleme desteği ve güzel kamerası ile kesinlikle;

Hocam kamera anlamında zayıf bir telefon. Onun dışındaki her şeyi ile güzel bir telefon.

Alternatif olarak batarya aranıyorsa M51'e bakılabilir. Rakipsiz bir bataryamı yoksa o fiyata rakipsiz bir hızlı şarj desteğimi sizin karar vermeniz gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
15 dakikada %50 şarj. Bir süre sonra hızlı şarj telefonun ısınmaması için düşürülüyor diye biliyorum.

Kamera ve şık bir cihaz isteniyorsa;

Bütçe yukarı çıkıyorsa uzun yıllar güncelleme desteği ve güzel kamerası ile kesinlikle;

Hocam Samsung düşünmüyorum. Reno 4 ile 7 Pro'dan birisini alacak gibiyim. Reno 4 hakkında bilginiz var mi? Kronik bir sorunu vs var mi acaba? Bir de X3 Pro var bu nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Samsung düşünmüyorum. Reno 4 ile 7 Pro'dan birisini alacak gibiyim. Reno 4 hakkında bilginiz var mi? Kronik bir sorunu vs var mi acaba? Bir de X3 Pro var bu nasıl?

X3 Pro bu cihazlardan sadece performans olarak önde. Onun dışında kamera, ekran ve yazılım anlamında çok çok daha kötü bu cihazlardan.

Performans anlamında ise bu cihazlardan çok çok daha üstün.

Reno 4 ve Realme 7 Pro'nun hiçbir sıkıntısı yoktur. Kamera pek önemli değil ise Realme 7 Pro alabilirsiniz.

(Ek olarak neden Samsung cihaz istemediğinizi sorabilir miyim?)

Alınır. Videoda sesi az aldığıyla alakalı bir sorunu vardı, güncellemelerle çözüldü mü takip etmedim. Onun dışında bir kronik sorun duymadı. Çevremde de kullanan var ve çok memnun.

Kamerasının zayıf olduğunu da düşünmüyorum. Sony IMX682 sensör kullanıyor. Youtube'dan da örnekleri inceleyebilirsiniz, gayet iyi.

HWP'nin yaptığı "Kör Randevu" testine bakın özellikle. Profesyonel bir fotoğrafçı getirip hangi fotoğrafı hangi telefonla çektiklerini söylemeden tamamen kör test yapıyorlar. Teste sokulan telefonlar Poco X3 NFC, Realme 7 Pro ve Oppo Reno 4.

Arka kamerada Poco X3 NFC birinci oluyor, Realme 7 Pro 2. oluyor. Oppo Reno 4'den daha iyi fotoğraf çekiyor.
Ön kamerada ise Realme 7 Pro birinci oluyor.

X3 Pro bu cihazlardan sadece performans olarak önde. Onun dışında kamera, ekran ve yazılım anlamında çok çok daha kötü bu cihazlardan.

Performans anlamında ise bu cihazlardan çok çok daha üstün.

Reno 4 ve Realme 7 Pro'nun hiçbir sıkıntısı yoktur. Kamera pek önemli değil ise Realme 7 Pro alabilirsiniz.

(Ek olarak neden Samsung cihaz istemediğinizi sorabilir miyim?)
Samsungun alt ve orta segment telefonlarının kalitesi düşük oluyor hocam mesela m51 aldım kasa kalitesi berbattı parmak izi neredeyse hiç çalışmıyordu gibi gibi. Üst segmentleri tabiki böyle değil ama orta ve altlar bence alınmaz.

Alınır. Videoda sesi az aldığıyla alakalı bir sorunu vardı, güncellemelerle çözüldü mü takip etmedim. Onun dışında bir kronik sorun duymadı. Çevremde de kullanan var ve çok memnun.

Kamerasının zayıf olduğunu da düşünmüyorum. Sony IMX682 sensör kullanıyor. YouTube'dan da örnekleri inceleyebilirsiniz, gayet iyi.

HWP'nin yaptığı "Kör Randevu" testine bakın özellikle. Profesyonel bir fotoğrafçı getirip hangi fotoğrafı hangi telefonla çektiklerini söylemeden tamamen kör test yapıyorlar. Teste sokulan telefonlar POCO X3 NFC, Realme 7 Pro ve Oppo reno 4.

Arka kamerada POCO X3 NFC birinci oluyor, Realme 7 Pro 2. oluyor. Oppo reno 4'den daha iyi fotoğraf çekiyor.
Ön kamerada ise Realme 7 Pro birinci oluyor.

Hocam Hwp'ye bence pek güvenilmez. Note 9S'inde kamerası çok iyi diye övmüşlerdi cihazı aldığımda ise renkleri abartan(sarıyı yeşil, kırmızıyı pembe gösteriyor.) Kötü bir şey olduğunu anladım.
Yazılımından falan hiç bahsetmemişlerdi. Direkt karşılaştıran testlere bakmak daha doğru olur.

Sensör kadar yazılımda önemli diye biliyorum(yanlış bilmiyorsam)
Reno 4 kamera anlamında Realme 7 Pro'dan iyi diye biliyorum ben. Realme 7 Pro'nun kamerasını bizzat gördüm. Arkadaşım kullanıyor ve gerçekten çok güzel çekmiyordu fotoğrafları.

Samsung'un alt ve orta segment telefonlarının kalitesi düşük oluyor hocam mesela M51 aldım kasa kalitesi berbattı parmak izi neredeyse hiç çalışmıyordu gibi gibi. Üst segmentleri tabii ki böyle değil ama orta ve altlar bence alınmaz.

Hocam malzeme kalitesi olarak A52, Realme 7 Pro ve reno 4 gibi plastik. Kılıfsız kullanılırsa oyuncak telefon gibi duruyor ve gerçekten kötü hissettiriyor.

A52'nin Android 14 dahil 4 yıl güncelleme alacak olması, OIS'ın olması ve One UI kullanması bence büyük bir artı.

Samsung'un alt ve orta segment telefonlarının kalitesi düşük oluyor hocam mesela M51 aldım kasa kalitesi berbattı parmak izi neredeyse hiç çalışmıyordu gibi gibi. Üst segmentleri tabii ki böyle değil ama orta ve altlar bence alınmaz.

Modelden modele değişiyor bu izlenim size göre tabii ama yeni cihazlara bakmadan karar vermeyin özellikle A52 için.

Geri
Yukarı