Realme 7 vs. POCO X3 NFC

Bütçe
2300-2700 TL
MIUI'yi zor değil bir ROM ile değiştirebiliriz. Lineage veya rr kurabiliriz mesela.

Haklısınız hocam. ROM atmak zor değil (bilmeyen birisi için çok riskli)

Bir de Note 9 serisinden bir cihaz alınacaksa zor.
Nedeni ise Xiaomi yene zekasını konuşturarak garip bir iş yapmış.
Yurt dışında 9s, 9 Pro olarak geçiyor.
9 Pro başka bir adla geçiyor falan çok karışık.
Yani 9 Pro için sanılan bir ROM 9S için olabiliyor ve cihaz brick oluyor.

Garanti dışı kalmasa zaten benim ilk yapacağım şeydi ROM atmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısınız hocam. Rom atmak zor değil (bilmeyen birisi için çok riskli).

Ben garantiyi önemsemeyip custom ROM atmış bulunuyorum, aradaki fark çok çok fazla. Custom ROM kurmak çok riskli bir şey değil bence, YouTube üzerinde bir sürü videosu bulunuyor. Almadan önce TWRP üzerinden EFS yedeği bulunması, elinde Mi Flash uygulaması ve stock ROM bulunuyorsa sorun yaşanacağını sanmıyorum. Yaşanacak olursa Mi Flash uygulaması ile stock ROM atıp en başa dönülebiliyor.

Almadan önce biraz daha araştırıyorum Realme 7'yi. Realme 7 hakkında Sosyal'de 2-3 sorun konusu ve bazı forumlarda da çok az konu gördüm. Özellikle dokunmatik ve ekranı ile alakalı. Bu sorun devam ediyor mu ? Herkes öneriyor fakat bu konu biraz düşündürdü. Size bir danışayım dedim. @HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn

Almadan önce biraz daha araştırıyorum Realme 7'yi. Realme 7 hakkında Sosyal'de 2-3 sorun konusu ve bazı forumlarda da çok az konu gördüm. Özellikle dokunmatik ve ekranı ile alakalı. Bu sorun devam ediyor mu? Herkes öneriyor fakat bu konu biraz düşündürdü. Size bir danışayım dedim. @HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn

Hocam Ghost screen sorunu çok önceden çözülmüştü diye hatırlıyorum.

Realme markası zaten (en azından arkadaşımın dediği gibi böyle. Kendisi 7 Pro kullanıcısı) hataları düzeltmek için çok fazla güncelleme getiriyor.
Arkadaşım aldığında 55 tane güncelleme varmış.

(Sorun yazılımsaldı diye hatırlıyorum ben.)

Haklısınız hocam. ROM atmak zor değil (bilmeyen birisi için çok riskli)

Garanti dışı kalmaz Xiaomi Delta servis ile anlaşmalı ve TWRP yükleyince garanti kapsamına çıkmayan tek servis Delta benim amcamda Redmi Note 4 gönderdi içinde TWRP yüklüydü ve lineage ROM'u yüklüydü hiçbir şey demediler yaptırıp geri gönderdiler.

Çok soru sordum kusura bakmayın. Pahalı bir şey almadan baya bir araştırma hissi duyuyorum. R7 ve X3 böyle gidişle baya pahalanıyor. 2700 civarlarında TCL 10 Plus da gözüme çarptı. Önerir misiniz ? Özellikleri iyi duruyor. Fiyatı da diğerlerine göre bütçeme daha yakın. @Shenzhenn @HaWlI KuLlANIcI

Yeni konular

Geri
Yukarı