Realtec alc 269 277 ses karti kext

kalkan1973

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Burdur / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar elektronik.
Mountain lion 10.8.5 yükledim her şey tamam. Sadece realtec alc 269 - 277 ayrı ayrı kext aradım uygun olanını bulamıyorum.

Aygıt ID...8086...Appleintel audio 200 series chipset..……ID=1c20

Yanlış yüklersem sistem çöküyor. Yardımcı olur musunuz kext konusunda?

ASUS X54C laptop.

Bir de maverics dmg yi Apptore dan indirip direk hazır sistemi yükseltebilir miyim? Yükseltirsem hazır tanımlı donanımda problem çıkar mı?

Bilgisayara MAC OS X kurarken cep telefonundan attığım mesajdan dolayı Türkçeyi düzgün kullanmadığım gerekçesiye yasaklanmışım tuhaf doğrusu. Saçma bir yasaklama….

- - - Güncellendi - - -

Gelelim sorumun cevabına. Burak teşekkür ettim. CANAVAR GİBİ ÇALIŞIYOR HER ŞEY. Ama MAVERİCS'E yükseltince laptop sapıtıyor. Açılmaz oluyor. Donanım uyuşmazlığı çıkması muhtemel midir?

Şu an Mountain Lion 10.8.5 taş gibi sağlam çalışıyor.

Maverics de neden donanım uyuşmazlığı gibi birşey olur da sistem açılmaz anlayamadım.

Yoksa onu da mı editlemem gerekecek kurulum imajını mesela.

Recep bey windows da transmac...

MAC OS X de indirdiğim imajı USB ye yazdırdıktan sonra içerisine girip.

/System/Library/Extensions…. içerisinde

-- Appleİntel --

ile başlayan tüm klasörlerdeki tüm dosyaları siliyorum...

Böylece ne kurulumda ne de kurulum sonrası açılmama sorunu olmuyor...

VoodooHDA kullanarak sorunsuzca ses olayını çözdüm.

Yalnız tuhaf birşey var hem MAC kurrarken hem de voodooHDA kurarken

-- YÜKLEME BAŞARISIZ OLDU -- demesine rağmen sistemin gerçek MAC gibi çalışmasına şaşırdım.

Ne APP STORE da ne de ITUNES de hiç sorun yok. İndirme satın alma tam...

Tek sorun TOUCH PAD çalışmıyor. Laptopu fareyle kullanabiliyorum.

Bir de anlayamadığım hadise şu...

Aynı laptop MAVERİCS kurunca açılmıyor sapıtıyor. Maverics in ne gibi değişik özelikleri olabilir ki…?

- - - Güncellendi - - -

APP STORE da APPLE kimliği de oluşturdum. APPLE dan satın aldıklarımla ilgili düzenli mail de alıyorum. Sanırsınız ki gerçek MAC PRO…Ama işte TOUCHPAD'in çalışmaması ve MAVERİCS'e anlayamadığım uyuşmazlık düşündürüyor.

Mountain line satın alıp maverics i ücretsiz indireyim dedim. Bilgi girerken Türkiyenin TR ülke kodunu kabul etmiyor. Vicdanım rahat olsun parasını vereyim diyorum ama sistemde satın almayı tamamlayamadım...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı