Realtek Audio Console'da ekolayzer yok

Drachen R50

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Prime H510M-E + 10100F kullanirken vardi, TUF B560M-Plus + 11700F e geçtim ekolayzer gozukmuyor denemedigim yontem kalmadi. Bunun bir yolu yok mu?

Realtek'in ses kartı sürücülerinde bu özellik kulaklıklar için saçma şekilde olmayabiliyor. Eski anakartın ses sürücüsünü kurup deneyin (çalışabilir, denemekte yarar var.) veya dediğim programı (internette rehberi var, equilizer ve başka bir sürü gelişmiş ayar seçeneği sunar.) kurun.
Öteki türlü sürücüyü modifiye etmek zorundasınız.
Ekleme: Realtek de artık bir zahmet doğru düzgün sürücü yazıp herkese açık şekilde dağıtsın. Bu arada Realtek'in kulaklık/hoparlör empedansını algılama özelliği olan anakartlarda kulaklık/hoparlör için equilizer ayarı olmuyor. İlla ellemeden kendi sürücüsünü istiyorum diyorsanız Toslink girişini kullanmanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Realtek'in ses kartı sürücülerinde bu özellik kulaklıklar için saçma şekilde olmayabiliyor. Eski anakartın ses sürücüsünü kurup deneyin (çalışabilir, denemekte yarar var.) veya dediğim programı (internette rehberi var, equilizer ve başka bir sürü gelişmiş ayar seçeneği sunar.) kurun.
Öteki türlü sürücüyü modifiye etmek zorundasınız.
Ekleme: Realtek de artık bir zahmet doğru düzgün sürücü yazıp herkese açık şekilde dağıtsın. Bu arada Realtek'in kulaklık/hoparlör empedansını algılama özelliği olan anakartlarda kulaklık/hoparlör için equilizer ayarı olmuyor. İlla ellemeden kendi sürücüsünü istiyorum diyorsanız Toslink girişini kullanmanız gerekiyor.
2+1 hoparlor kullaniyorum. Toslink girişi hangisi oluyor?

Arkadaki kare şeklindeki giriş toslinktir. Sizin sistem bunu desteklemiyor. 5.1 hoparlör sistemi olsaydı desteklenebilirdi.

Dosya Ekleri

• b560m plus - Google Search.png
    b560m plus - Google Search.png
    786,3 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı