Realtek driver güncellemesi sonrası bilgisayar çöküyor

SLayer57

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi benim ses driverları biraz sıkıntılıydı. Yani cızırtılı ses veriyordu bende güncel driver indirmek amaçlı internetten Lenovo Y5070 için güncel bir realtek ses driveri indirdim. Sonrasında bu driveri kurunca sistemimde ciddi bir yavaşlama söz konusu oldu. Realtek programı çalışmamaya girmeye çalıştığımda açılmamaya başladı bende o driveri silip eski driveri yükledim. Şu anda nedense sürekli sistem çöküyor disk kullanımı zirvede ilerliyor. Bunun sebebi nedir ne şekilde sorunumu çözebilirim?

Not: Eğer gerekiyorsa indirdiğim dosyanın linkini atmaya çalışırım malum sistem çok kötü durumda hemen çöktüğü için şu anda atamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminizi belirtin ve ses kartınızın Donanım Kimliği'ni yazın.
Windows 10 Pro 64 bit.

Nereden ses kartımın donanım kimliğine bakacağımı bilmiyorum lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Edit: Sanırım bu HDAUDİO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_ 0283&SUBS

Kullandığım notebook lenovo y50 70 modeli bu arada aldığım günden beri sanırım mikrofon girişi olarak kullanılması gereken 2. jak girişinde bir sıkıntı var ne zaman driver güncellesem oradan kırmızı ışık geliyor bu arada abimde de aynı bilgisayar var ve onda da aynı benim gibi kırmızı ışık yanıyor ve jak girişi çalışmıyor.

Bilgisayarıma format attım ancak ne hikmetse şu anda da programları yönetici olarak çalıştırdığımda veya program kurulumlarında bazen bilgisayar çökmekte. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

Yardımcı olabilecek yok mu?

Sorun çıkar mı ki? Yeniden format felan uğraşmak istemiyorum.

Bu arada asıl problem şu anda sürekli pc nin çökmesi bunun bir çözümü var mı?

Sorun çıkacağını sanmıyorum. Mavi ekran hatasını paylaşırsan çözüm yolu daha kolay olur. Driver yükleyince PC çökmez. Yanlış yüklersen o ayrı konu. Benim paylaştığım link geneli kapsıyor. 32 bit - 64 bit içinde.

Sorun çıkacağını sanmıyorum. Mavi ekran hatasını paylaşırsan çözüm yolu daha kolay olur. Driver yükleyince PC çökmez. Yanlış yüklersen o ayrı konu. Benim paylaştığım link geneli kapsıyor. 32 bit - 64 bit içinde.
Üzgün işareti veriyor hata verileri toplanıyor gibi birşey yazıyor %100 olunca yeniden başlatılıyor tektar yaşarsam fotoğrafıda koyarım teşekkürler.

Hocam malesef hata devam ediyor sanırım driveri bugün yükleyebildim daha ve yükler yüklemez bilgisayarı yeniden başlatmak/başlatmamak için seçim yapmamı istedi bende yeniden başlattım sonra bilgisayar açıldığında malum hata yeniden karşıma geldi. Bu sefer hatanın fotoğrafını da çektim bilgisayarda ciddi oranlı bir yavaşlık var (notebook) bazen şarj aletini çektiğimde otomatik donuyor ya da taktığımda donuyor tuhaf şeyler var umarım yardımcı olursun.
http://i.hizliresim.com/0lY7VR.jpg

Üzgün işareti veriyor hata verileri toplanıyor gibi birşey yazıyor %100 olunca yeniden başlatılıyor tektar yaşarsam fotoğrafıda koyarım teşekkürler.

Hocam malesef hata devam ediyor sanırım driveri bugün yükleyebildim daha ve yükler yüklemez bilgisayarı yeniden başlatmak/başlatmamak için seçim yapmamı istedi bende yeniden başlattım sonra bilgisayar açıldığında malum hata yeniden karşıma geldi. Bu sefer hatanın fotoğrafını da çektim bilgisayarda ciddi oranlı bir yavaşlık var (notebook) bazen şarj aletini çektiğimde otomatik donuyor ya da taktığımda donuyor tuhaf şeyler var umarım yardımcı olursun.
http://i.hizliresim.com/0lY7VR.jpg

Bakım yaptıktan sonra, eğer devam ediyor ise ... Clock Watchdog Timeout Konuda belirtildiği gibi RAM test ve minidump klasöründeki dosyaları gerekli yere yükleyerek sitede yardımcı olurlar. Minidump, windows klasörünün içinde.

İlk önce DDU ile bilgisayarınızdan o sürücüyü tamamen kaldırdınız mı?

Sürücüyü indirirken virüs indirmiş olabilirsin. Sağlam bir Antivirus ile fullscan yapın. CCleaner ile temizlik yapın. Ve Komut İstemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu girin.
Kod:
sfc /scannow

Son olarak güncel sürücüsünü yükleyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı