Realtek driver sürüm sorunu

Lyviq

Hectopat
Merhaba. Kullandığım laptop monster a5 v11.1 kendi sitesinden ses sürücüsünü indiriyorum sürümü 8004, ama bu en iyisi olan mıdır bilemiyorum, yani en son sürüme geçmek istedim sitenizde ki en son güncel sürümü indirdim yükledim fakat bir hata veriyor.

Bu Sürücü Paketinde Hiçbir Sürücü Desteklenmedi
Realtek HD Audio sürücüsü kurulumu yapılamadı.

Gezginlerden indiriyorum bu sefer kuruyor fakat 8627 kurması gerekirken pc açıldığında, baktığımda 8279 olarak gözüküyor, ses kartım 8279 üstünü kabul etmiyor mu demek oluyor? Realteki tamamen kaldırıyorum otomatik olarak 8279 kuruyor fakat bu seferde sağ alttaki realtek simgesi kayboluyor. Bende direk 8279 sürücüsünü indirip kurmaya çalıştım fakat onunda setupunu bulamadım indirdiklerimin içinde setup yok direk uygulama var böyle olunca da yükleme yapamadığım için sağ altta yine realtek simgesi göremiyorum.

Eğer laptopum'un son ses sürücüsünü kurması gerekiyorsa bunu nasıl yapabilirim? Yukardaki hataları nasıl çözebilirim?

Şuan kurulu olan 8004 yani kendini otomatik olarak 8279 a güncellemiyor ama 8279 üstü bir driver kurduğumda otomatik olarak 8279 a çeviriyor.
Aldığım hata tam olarak bu
Çözüldü Edit
Başka bir forumda ki arkadaş sayesinde donanım kimliğime en uygun olanı güncelledim alıntıyı atıyorum

Ses sürücünüzün donanım kimliğini internette aratın bu site ile olana tıklayın driveridentifier en üstteki driveri indirip aşağıdaki adımları gerçekleştirin

Buradan driver indir. Çalıştır. Next de. Karşına seçenek gelecek orada Extract Only seç. Orada ki bağlantıyı kopyala sonra Extract de dosyaları çıkarack.

Aygıt yöneticisinde ses driverına sağ tıkla sürücü yazılımını güncelleştir de Sürücü için bilgisayarımı tara seçeneğini seç

Orada bu konumda sürücü yazılımı ara kısmına ilk başta kopyaladığın kısmı yapıştır ve ileri de sürücün güncellenecek

Dosya Ekleri

• realtek hata.png
    realtek hata.png
    52,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Geri
Yukarı