Çözüldü Realtek HD Audio Kod 10 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emrah3377

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Okutman
Merhabalar arkadaşlar, bugün sabah biraz oyun oynadıktan sonra masadan kalkarken elimdeki boş bardağı ve küllüğü klavyenin üzerine düşürdüm ve bilgisayarım bir anda dondu. Yeniden başlattığımda ise Realtek Hd Audio Driver'ımın başlatılamadığını gördüm şaşırtıcı bir şekilde. İnternette gördüğüm bir çok sürücü güncelle vb. sorun çözümlerini denedim fakat hiç biri çalışmadı. Öğleden sonra son çare olarak diskimi formatlayıp temiz windows kurulumu yaptım fakat hala 2 Realtek sürücüsü görünmekte ve birisi kod 10: başlatılamadı hatası vermeye devam etmekte. Bkz:

396938

Ne yaparsam yapayım ne sürücüleri kaldırabiliyorum; ikisinden birini kaldırıp yeniden başlatınca geri geliyor her ikisi de, ikisini birden kaldırmaya çalıştığımda ise ikinci Realtek'i kaldırmaya çalıştığımda aygıt yöneticisi listeyi yeniliyor ve her iki Realtek de geri geliyor.
İşin garip tarafı, hatalı olan Realtek'in sürüm tarihi 15.07.2016 ve güncellemek istediğimde Windows bu zaten en güncel sürüm diyerek herhangi bir güncelleme yapamıyor.

Sormak istediğim harici ses kartı dışında bir çözümü var mıdır sorunumun?
Bazı ileri bilgileri buraya ekliyorum;

Kod:
Sorun Kodu: 0000000A
Donanım Kimlikleri:  PCI\VEN_8086&DEV_A170&SUBSYS_86801043&REV_31
PCI\VEN_8086&DEV_A170&SUBSYS_86801043
PCI\VEN_8086&DEV_A170&CC_040300
PCI\VEN_8086&DEV_A170&CC_0403

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ses yongası arızalanabilir arkadaşlar. BIOS kaynaklı sorunlarda genelde güncelleme ve sonrasında sıfırlama sorunu çözüyor ama çip arızalı ise işe yaramayacaktır.

Mevcut sürücüleri kaldırıp buradan anakartınıza uygun sürüm kurdunuz mu?

Mevcut sürücüleri kaldırıp buradan anakartınıza uygun sürüm kurdunuz mu?

Sorun - Kopya.jpg

Maalesef, el ile yükleme denemelerinde de bu tür bir hata söz konusu. Anlayamadığım nokta Windows'un sürücüyü kaldırmama izin vermeyişi, kaldırıp yeniden başlatma yaptığımda aynı sürüm sürücü tekrar yüklenmiş bir şekilde karşıma çıkıyor.
Arkadaşlar bu bilgisayarı tezimi yazmak için kullanıyorum o yüzden arada izlediğim videolar da alt yazı bulmakta zorlanıyorum. Yardımcı olabilecek var mıdır?
@Murat5038 Rapor Hocam kusura bakmayın, tez yazdığım için biraz fazlaca yorum yapıp acil çözüm bulmaya çalışıyorum fakat aida64 raporu hazırladım, yardımcı olma şansınız var mıdır?

Merhaba aynı sorun bende de var türkçe ingilizce tüm kaynaları taradım her yöntemi denedim ama çözemedim siz nasıl çözdünüz acaba ?

Bende de aynı sorun geçen hafta başıma geldi. Aynı şey hem de. Ne yaparsam yapayım bir türlü onu kaldıramadım. Geri geliyor. En güncell 2015 yazıyor ve işin garip kısmı bilgisayara taktıgımız ses aygıtlarını PC görmüyor. Format atıyorum fakat yine görmüyor. En son Discord'da kulaklık ile takımca oyun oynadık çıktım PC kapattım sabah tekrar açtım olay bu. Neden olmuş olabilir bilmiyorum.

Videodaki ikinci yöntemi deneyeceksiniz. Siz kolay yola kaçıyorsunuz.
Hangi video Recep abi? Bu arada sitede yönetim sakinleri bana gıcık mı kapıyor bilmiyorum her yazdığım yazıya bir uyarı veriyolar. Düzgün yazmama rağmen hala her cümlemde uyarı alıyorum. 3 adet hesap açtım ya sırf bu yüzden insanlara yardım bile etmek istemiyorum uyarı aldıgım için.

Bu video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cümleye büyük harfle başlaman gerek.

Bu video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cümleye büyük harfle başlaman gerek.
Denedim fakat bu sefer ise kod 52 hatası vermeye başladı, Bu sorun şu an %40 herkesin başına gelmiş durumda ne yapsak olmuyor. Giriş ve çıkışlar çalışıyor, kulaklıklar çalışıyor, fakat neden driver yülenmiyor anlamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı