Realtek HD Audio kulaklığı ve hoparlörü görmüyor

Zorkun09

Centipat
Öncelikle herkese merhabalar ve teşekkürler. Şimdi başıma gelenleri anlatayım (i7 6700HQ işlemci 16 GB DDR4 RAM GTX960M ekran kartı):
Arctis 3 kulaklığa sahibim, aldıktan bir süre sonra YouTube veya oyunlar gibi masaüstü sesleri karşı tarafa (yayındaki izleyicilere ya da LoL sohbetinden konuştuklarıma) gidiyor. Hatta LoL sohbetindeki arkadaşlar kendi oyun seslerini kapatıp oyun seslerini benden dinliyordu. Çözüm ararken Realtek HD Audio driverını kurma gibi bir çözüm yolu karşıma çıktı, indirdim. Bu Allah'ın belası Realtek kulaklığımı hoparlör ile birleştiriyor ve ne yaptıysam kulaklığımı ayrı bir cihaz olarak göremedim. Realtek'i silmeyi denedim. Bu sefer de bilgisayar kulaklığımı da laptopun dahili hoparlörünü de görmüyor. Ses çıkış aygıtı yok diyor. Lütfen biri yardım etsin. Şu kulaklığımı kulaklık olarak göreyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SteelSeries Engine'e bağladıysan genelde hoparlör olarak görüyor ben de Arctis 1 Wireless kullanıyorum aynı olay bende de var. Bu arada sohbetteki arkadaşlarına ses gitmesini mikrofon ses düzeyini ayarlardan düşürerek çözebilirsin.

Geri
Yukarı