Realtek HD Audio Manager Ekolayzer Kısmı ve Sürücünün Kendi Kendine Güncellenip Silinmesi

alpharock7

Hectopat
Realtek HD Audio Manager programını ekolayzer (ses efekti sekmesi) için kullanıyorum. Programı kurduktan 1-2 sonra güncellenip ses efekti kısmı gidiyor. Sürekli bu sorunu yaşıyorum. Çözümü nedir? Güncel sürümü de denedim fakat güncel sürümde de bu arayüz açılmıyor. Eski bir sürümü deneyip ses efekti kısmını bulabildim fakat bu sefer de dediğim gibi kendi kendine güncellenip ses efekti kısmı kayboluyor.

noname.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek HD Audio Manager programını ekolayzer (ses efekti sekmesi) için kullanıyorum. Programı kurduktan 1-2 sonra güncellenip ses efekti kısmı gidiyor. Sürekli bu sorunu yaşıyorum. Çözümü nedir? Güncel sürümü de denedim fakat güncel sürümde de bu arayüz açılmıyor. Eski bir sürümü deneyip ses efekti kısmını bulabildim fakat bu sefer de dediğim gibi kendi kendine güncellenip ses efekti kısmı kayboluyor.

Eki Görüntüle 1192147

Sen eski sürümü kurup sistem güncel sürümü kurduğu için kayboluyor. Bu yöntemi eski sürümde olduğunda dene.

• Başlat Menüsü: Buraya sağ tıklıyoruz ve şu sırada menülerde ilerliyoruz:
  • Sistem bilgileri,
  • Sistem Penceresi,
  • Gelişmiş Sistem Ayarları,
  • Donanım, Aygıt Yükleme Ayarları: Aygıt Yükleme Ayarları tuşuna tıklayın,
  • Açılan pencerede “Windows'un cihazlarınız için uygun olan üretici uygulamalarını ve simgelerini otomatik olarak indirmek ister misiniz?” Sorusunu “Hayır” olarak işaretleyip kaydedin.
  • İşlem tamam!

Sen eski sürümü kurup sistem güncel sürümü kurduğu için kayboluyor. Bu yöntemi eski sürümde olduğunda dene.

• Başlat Menüsü: Buraya sağ tıklıyoruz ve şu sırada menülerde ilerliyoruz:
  • Sistem bilgileri,
  • Sistem Penceresi,
  • Gelişmiş Sistem Ayarları,
  • Donanım, Aygıt Yükleme Ayarları: Aygıt Yükleme Ayarları tuşuna tıklayın,
  • Açılan pencerede “Windows'un cihazlarınız için uygun olan üretici uygulamalarını ve simgelerini otomatik olarak indirmek ister misiniz?” Sorusunu “Hayır” olarak işaretleyip kaydedin.
  • İşlem tamam!
"Hayır" işaretli olarak duruyor bende fakat güncelleme yine de gelmekte ve sorun devam etmekte. Daha önceden denediğim bir çözüm yolu. Yine de teşekkür ederim.

Burada gösterilenleri yaptım. Bakalım birkaç güne belli olur. Normal Windows güncelleştirmelerini de göremeyeceğim sanırım. Güncelleştirmelere bakmam için istediğim zaman güncelleştirmeleri denetle kısmından yapabilirim değil mi?

Burada yapılan işlem Windows güncellemelerini etkilemez sadece sürücü güncellemelerini denetlemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı