Çözüldü Realtek HD Audio sürücüsü kurulu olmasına rağmen kontrol paneli gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ataberk Duran

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Müzisyen
Jack olarak kullandığım kulaklığımı bilgisayarım hoparlör olarak görüyor ve bu yüzden bazen seslerde patlama ve olması gerekenden daha düşük bir ses seviyesiyle kullanıyorum kulaklığımı. Bilgisayarıma iki gün önce format attım. Format atmadan önce Realtek'in Audio Console adlı uygulaması yüklüydü ve onun sayesinde hoparlör diye gözüken kulaklığımı "kulaklık" seçeneğini seçerek az ön bahsettiğim sorunların hepsinden kurtulmuştum. Fakat şimdi ne yaparsam yapayım Realtek HD Audio Console uygulamasını bir türlü kuramıyorum. Sürücülerin hepsini baştan silerek tekrar en son sürümlerini yükledim, DDU bile kullandım fakat hiçbir türlü bahsettiğim konsol bilgisayarıma yüklenmiyor ve kulaklığımı hala bu sebepten ötürü hoparlör olarak kullanmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü çok rahatsız edici bir durum.
Örnek olarak verdiğim fotoğraf bu uygulamanın başka bir görüntüsü. Bendeki buna benzemiyordu ama ikisi de aynı görevi yapabiliyor.

realtek-high-definition-ses-surucusu_1_806x628.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Aradığım Realtek Audio Console, MSI'ın kendi sitesinden indirdiğim konsol. Daha önceden de bahsettiğim gibi bunu kullanıyordum. Fakat bütün sürücüleri tekrar silip önceden kullandığım MSI'ın bana önerdiği Realtek sürücüsünü kurmama rağmen hala hiçbir konsol arama yerinde gözükmüyor.
Örnek fotoğraf aşağıda;

Microsoft mağazasından indirdin mi?
Microsoft mağazasından indirmeye çalıştığım zaman hata veriyor. Ayrıca kendim arattığım zaman gözükmüyor, başka bir link üzerinden gitmem gerekiyor. Onda da dediğim gibi indirme hatası veriyor. Birçok kişi de 2017'den beri hatalı olduğunu yazmış fakat hala bir düzeltme yapılmamış.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    88,6 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm
@Ataberk Duran linkten indirip kurmayı deneyin. Setup'ı Yönetici olarak çalıştırın.

@Ataberk Duran linkten indirip kurmayı deneyin. Setup'ı Yönetici olarak çalıştırın.
Setup cmd dosyası olarak gözüküyor ve tıkladığımda devam etmek için bir tuşa basın diyor. Bastıktan sonra da hiçbir şey olmuyor, kapanıyor.

@Ataberk Duran linkten indirip kurmayı deneyin. Setup'ı yönetici olarak çalıştırın.

Cahilliğime verin 😄 CMD'yi değil Realtek Consol'u kurmam gerektiğini daha şimdi fark ettim. Saatlerdir uğraşıyorum, denemediğim şey kalmamıştı. Çok teşekkür ederim 👍👍👍

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Geri
Yukarı