Çözüldü Realtek HD Audio yöneticisi gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gpvnxpng

Decapat
Daha fazla  
2 Gün önce bilgisayar almıştım. Bilgisayarın driverlarını USB bellek içerisinde vermişlerdi.
Oradan kurulumların bazılarını yaptım güncel olmayanları Driver Booster ile yükledim fakat ne yaptımsa bir türlü Realtek gözükmüyor gözükmediği için kulaklığımı ve mikrofonu kullanamıyorum. Sadece monitörün sesi geliyor ne yapmam lazım bir yardımcı olur musunuz?
Sistem:
BIOSTAR A320MH anakart.
AMD Ryzen 2600 işlemci.
NVIDIA GeForce 1650 ekran kartı.

Dosya Ekleri

• dm.png
    dm.png
    152,3 KB · Görüntüleme: 187
  • ay.png
    ay.png
    98,1 KB · Görüntüleme: 204
  • sağ alt.png
    sağ alt.png
    44 KB · Görüntüleme: 173
Çözüm
Arkadaşlar dün dönüştürücü aldım sorunu çözdüm. Şu an mikrofonu da kulaklığı da kullanabiliyorum. Benim gibi sorunu olanlar var ise alternatif çözüm olarak kullanabilir.
2 Gün önce bilgisayar almıştım. Bilgisayarın driverlarını USB bellek içerisinde vermişlerdi.
Oradan kurulumların bazılarını yaptım güncel olmayanları Driver Booster ile yükledim fakat ne yaptımsa bir türlü Realtek gözükmüyor gözükmediği için kulaklığımı ve mikrofonu kullanamıyorum. Sadece monitörün sesi geliyor ne yapmam lazım bir yardımcı olur musunuz?
Sistem:
BIOSTAR A320MH anakart.
AMD Ryzen 2600 işlemci.
NVIDIA GeForce 1650 ekran kartı.

Bir Driver Booster vakası daha. Anakartın sitesinden ses sürücüsünü indiriniz.
İndirme linki: https://download.biostar.com.tw/upload/Driver/Audio/Realtek/HD/W7__W10/8924/HD8258.exe

Bunu kurun.
Kurduğunuz diğer sürücüleri silin.
  1. DDU’yu buradan indirin.
    Display Driver Uninstaller (DDU)
  2. DDU’yu açarken güvenli moda geçin.
  3. DDU’yu açtığınızda önce seçenekler ekranı gelecek karşınıza. Buradan mavi ile işaretlediğim seçeneğe tik koyun. Bu işlem yerine cihazın internet bağlantısını kesebilirsiniz.
    ddusecenekleri.png
  4. Sonra karşınıza bu ekran gelecek. Burada kırmızı ile işaretlediğim yerdeki ayarları değiştireceksiniz. En baştaki seçeneği Ses Kartı olarak değiştirin. Ses Cihazını Seç kısmını da Realtek ile değiştirin.
    dduarayuzu.png
  5. Son olarak siyah ile işaretlediğim düğmeye basıp sürücünüzü kaldırma işlemini başlatın. Burada yeniden başlatmadan sürücüyü silerseniz yüksek ihtimalle sürücüyü kurarken aynı hatayı alırsınız. Bundan sonra Realtek sürücüsünü kurarken hata almamanız gerek.
    ddu.png

Bunu kurun.
Kurduğunuz diğer sürücüleri silin.

Realtek'in tüm sürücülerini sildim fakat en başta attığınız linki Microsoft Store'dan indirmeye çalıştığımda hata verdi.
(Kod: 0x803FB005) bu şekilde bir hata verdi indiremedim.
Bir Driver Booster vakası daha. Anakartın sitesinden ses sürücüsünü indiriniz.
İndirme linki: https://download.biostar.com.tw/upload/Driver/Audio/Realtek/HD/W7__W10/8924/HD8258.exe

Hocam senin dediğini de yaptım sadece denetim masasında programın yüklü olduğu görünüyor sağ altta herhangi bir simge yok veya program Files'ın içinde hda klasörü olması lazımmış o da görünmüyor.

Son düzenleme:
Servislik bir durum yok. Garanti çözümü söylüyorum öyleyse.
  1. Denetim masası > Program kaldır kısmında Realtek olan programı silin. Eğer bu program yoksa 2. adıma atlayın.
  2. C:\Program Files\RealtekRealtek klasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 3. adıma geçin.
  3. C:\Program Files (x86)\Realtekklasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 4. adıma geçin.
  4. Bunu kurun.

Arkadaşlar dün dönüştürücü aldım sorunu çözdüm. Şu an mikrofonu da kulaklığı da kullanabiliyorum. Benim gibi sorunu olanlar var ise alternatif çözüm olarak kullanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı