Realtek HD Audio yöneticisi gözükmüyor

Arcenciell

Hectopat
Merhabalar Realtek HD Audio yöneticisi gibi bir kısma ulaşamıyorum. Bilgisayarımın ön jak girişleri çalışmıyor. Tam çalışmıyor gibi değil aslında sesler kulaklık bozukmuş gibi geliyor. Yani bazı sesler geliyor sadece. Yöneticiden kontrol etmek istedim ama olmadığını fark ettim. Bilgisayarı yeni aldım. İnternette yazan hemen hemen her çözümü denedim ama gene de Realtek HD Audio yöneticisi bir türlü gözükmüyor. Anakartımın kendi sitesinden indirdim Realtek'in kendi sitesinden indirdim ne yapabilirim bilmiyorum. 1 haftadır aklıma gelen her şeyi denedim. Yani en son klasik çözüm formatı deneyecektim :) denemeden sizlere bir sormak istedim. Bir öneriniz olabilir mi acaba diye şimdiden teşekkürler.
Yardımcı olabileceğini düşündüğüm tüm resimler bunlar.

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    111 KB · Görüntüleme: 59
  • aygıtyöneticisi.png
    aygıtyöneticisi.png
    63,7 KB · Görüntüleme: 54
  • donanımses.png
    donanımses.png
    63,8 KB · Görüntüleme: 40
  • yüklüversion.png
    yüklüversion.png
    85,2 KB · Görüntüleme: 60
Attığınız resimleri inceledim denetim masasında ses bölümünde NVIDIA Denetim Masası olan seçenekten girmeyi deneyin.

1618222807881.png

Şöyle bir arayüz olması lazım.

Merhabalar Realtek HD Audio yöneticisi gibi bir kısma ulaşamıyorum. Bilgisayarımın ön jak girişleri çalışmıyor. Tam çalışmıyor gibi değil aslında sesler kulaklık bozukmuş gibi geliyor. Yani bazı sesler geliyor sadece. Yöneticiden kontrol etmek istedim ama olmadığını fark ettim. Bilgisayarı yeni aldım. İnternette yazan hemen hemen her çözümü denedim ama gene de Realtek HD Audio yöneticisi bir türlü gözükmüyor. Anakartımın kendi sitesinden indirdim Realtek'in kendi sitesinden indirdim ne yapabilirim bilmiyorum. 1 haftadır aklıma gelen her şeyi denedim. Yani en son klasik çözüm formatı deneyecektim :) denemeden sizlere bir sormak istedim. Bir öneriniz olabilir mi acaba diye şimdiden teşekkürler.
Yardımcı olabileceğini düşündüğüm tüm resimler bunlar.

TUF B450-PLUS GAMING|Anakart|ASUS Türkiye resmi sitesinden en güncel sürücüyü indirin ve kurun.
İlk adımda silecek PC reset atman gerekecek sonra da kurulum yapılacak 2. başlangıçta hemen yeniden başlatma Audio Console indirildi ibaresi görene kadar bekle Windows mağazadan kendi indirecektir.

Windows görev çubuğuna Realtek Audio Console yaz çıkar.

Evet görev çubuğunda o var fakat açılmıyor bir süre döndükten sonra rpc hizmetine bağlanamıyor diyor.
El ile yükler isen görünür Windows otomatik yükleyince görünmez kontrol paneli.
Sürücü tam kaldırıp el ile indir.

Kendim indirdim defalarca ama olmadı hem anakartın sitesinden hem Realtek'ten hem başka bir sitelerden bir sürü farklı versiyonlarını indirdim hepsini denedim ama olmadı.

Evet görev çubuğunda o var fakat açılmıyor bir süre döndükten sonra rpc hizmetine bağlanamıyor diyor.
senin sürücüne baktım ve sen yanlış sürücü indirmişsin 8955 senin anakart resmi sitende sürücüler kısmında yok sen en iyisi yukarıda verdiğim asus resmi sitesinden kendi anakartının en güncelini indir ve kur ozaman düzelecektir

Yeni konular

Geri
Yukarı