Realtek Sürücü Hoparlör "Takılı Değil" hatası

Mekzo

Centipat
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Çok kanser ve sinir olduğum 8-9 saattir bunun üzerinde uğraştığım bir şey kendisi.

Dün gece yeni almış olduğum kulaklığı bilgisayarıma taktım ve ayar falan yapmıştım. Gece taktığım için yatmaya doğru kulaklığı çıkarıp hoparlörü tekrardan eskisi gibi yerine taktım ve çalışıyordu. Bilgisayarı kapatıp yattıktan sonra uyandığım zaman bilgisayarı açtığımda ses gelmemesini gördüm.

Ses Efekti kısmından Kulaklıklar (Realtek(R) Audio) olarak gözüküyordu ve Hoparlör (Realtek(R) Audio) takılı değil olarak gözüküyordu.

Arkadaşlar çok şey denedim olmadı, Windows 10'un kendi Bilgisayarı Sıfırla özelliğiyle sürücüler dahil her şeyi sıfırladım. Değişen yine bir şey olmadı.

DDU ile sürücüleri kaldırdım oldu Kayıttan Yürüt kısmından dalgalanma yani çalışıyordu fakat ses gelmiyordu. Kulaklığı taktığım zaman ona ses gidiyordu.

Anlayacağınız ne yapsam ne etsem olmadı kulaklığa gidiyor tüm ses benim istediğim eskisi gibi hoparlörde çalışması. Ne yapmam gerek çok araştırma yaptım ama bir türlü çözüme kavuşamadım. Sinirden bir şeyleri kırmamak için zor sabrettim.

Hoparlör takılı ancak kulaklık gözüküyor ve ses ona gidiyor. Kulaklık falan takılı değil.

1657140040676.png

Aygıt Yöneticinizde ses kısmında olağandışı bir şey var mı, resim atabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticinizde ses kısmında olağandışı bir şey var mı resim atabilir misiniz?

Hayır, DDU ile sürücüleri kaldırdığım zaman hoparlör geliyor ancak ses gelmiyor. Kulaklığı takınca ses kulaklığa gidiyor.

1657140505808.png

Sesi monitör üzerinden alıyorsanız en üstteki len kısmına sol tıklayıp etkinleştir vb. ayarlar var ise etkinleştirin.

Sesi hiçbir şekilde almıyorum, kulaklığı takınca geliyor.

DDU ile ses sürücüsünü silip bu sürücüyü deneyin.

DDU ile ses sürücüsünü silip bu sürücüyü deneyin.

Tamamdır, bir deneyeyim. Umarım işe yarar.

Tamamdır, bir deneyeyim. Umarım işe yarar.

Setup.cmd çalıştırdım kurdum fakat yine aynı. Hala ses yok ve kulaklıktan gelmeye devam ediyor. Bunun bir çözümü elbet olmalı ama nerede hata yapıyorum anlamadım.

Son düzenleme:
Konudaki eski sürücüler için olan kısmı deneyin.
Bana çok karışık geldiler fakat linki olan her şeye bastım Not Found olarak gözüküyorlar.

Bana çok karışık geldiler fakat linki olan her şeye bastım Not Found olarak gözüküyorlar.
Başka bir hoparlör taktım ve çalışıyor, diğeri yandı mı acaba bilemedim.

Son düzenleme:
Olabilir, içindeki ses kartı sorun çıkartmıştır.

Bir baktırayım ben o zaman. Bass ses sistemine alıştığım için normal kulaklık kullanasım gelmiyor bass sistemleri gibi kulaklıklar var mı merak ediyorum. Tabii ki 250-300 civarı bir fiyatlarda. Her neyse teşekkür ederim. Konuyu nasıl çözüldü olarak işaretliyoruz?

Yeni konular

Geri
Yukarı