Çözüldü "Reboot and select proper Boot device" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kvothe34

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yeni bir NVMe SSD aldım. Sistemimde SATA SSD, HDD vardı. NVMe SSD'me Windows'u kurup SATA SSD'mi sıfırladım. Güncellemeleri falan yaptım sorun yoktu lakin SATA SSD'yi satmak için çıkardım ve eve geldiğimde Windows açılmıyordu. '"Reboot and select proper Boot device" hatası alıyorum. Legacy seciliydi UEFI yaptım yine olmadı. UEFI kurulum yapmıştım zaten başta. Sorun neden kaynaklanıyor? Tekrar format atmak istemiyorum. Oyunlarin yedeklerini sildim.

Çözüm
BIOS'ta her opsiyonu tek tek denememe rağmen çözüm bulamadım. Format USB'si de ne yaptıysam başlamadı ama format sorununu deneme yanılmayla çözdüm. Save exit kısmında load optimized defaults yazısına tıkladığımda yine aynı hataları aldım lakin USB takılıyken o kısma tıklayip çıktıktan sonra otomatik format işlemleri kısmı açıldı. Aynı sorunla karşılaşan olursa yardımcı olur belki. Ve Windows, Windows Boot Manager (NVMe) ile açılıyor, SSD'yi seçtiğimde ise başlamıyor. Önceden böyle bir şey yoktu. Her neyse, arkadaşa yardımcı olduğu için teşekkür ederim. Baştaki sorunun neden kaynaklandığı ise merak konusu.
Selam arkadaşlar, yeni bir NVMe SSD aldım. Sistemimde SATA SSD, HDD vardı. NVMe SSD'me Windows'u kurup SATA SSD'mi sıfırladım. Güncellemeleri falan yaptım sorun yoktu lakin SATA SSD'yi satmak için çıkardım ve eve geldiğimde Windows açılmıyordu. '"Reboot and select proper Boot device" hatası alıyorum. Legacy seciliydi UEFI yaptım yine olmadı. UEFI kurulum yapmıştım zaten başta. Sorun neden kaynaklanıyor? Tekrar format atmak istemiyorum. Oyunlarin yedeklerini sildim.
BIOS'a girin ve Boot önceliğinizi NVMe yapın. Sorun düzelecektir.

Dosya Ekleri

• IMG_20201028_213928.jpg
    IMG_20201028_213928.jpg
    210,3 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı