Çözüldü "Reboot and select proper Boot device" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tcknmx

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kiev
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Donanım
Gençler kilerde 2008'de aldığımız, 2012'de bozulan PC'yi düzeltmek için içini açtım. Hard disk IDE falan slave falan yazıyor internette ama tam anlamadım bu işleri. Ben bu PC'yi kullanmak için tam olarak ne yapmam gerekiyor?
Hard disk:

20210501_174257.jpg

Verdiği hata:

20210501_153034.jpg

İsletim sistemi yok içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gençler kilerde 2008'de aldığımız, 2012'de bozulan PC'yi düzeltmek için içini açtım. Hard disk IDE falan slave falan yazıyor internette ama tam anlamadım bu işleri. Ben bu PC'yi kullanmak için tam olarak ne yapmam gerekiyor?
Hard disk:

Eki Görüntüle 1001955

Verdiği hata:

Eki Görüntüle 1001959

İçine işletim sistemi kurarsanız ve kurduktan sonra BIOS'dan bu diski ilk sıraya alırsanız sorununuz çözülür.
Hard disk:

Eki Görüntüle 1001955

Verdiği hata:

Eki Görüntüle 1001959

İçine işletim sistemi kurarsanız ve kurduktan sonra BIOS'dan bu diski ilk sıraya alırsanız sorununuz çözülür.

Çözüm
Hocam 2008 model bir bilgisayarda en fazla 4 GB RAM vardır. Ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. İşlemci ise Pentium gibi eski bir işlemcidir büyük ihtimal.

Hard disk:

Eki Görüntüle 1001955

Verdiği hata:

Eki Görüntüle 1001959

Özelliklerini belirtir misiniz hocam. Bakmak için BIOS'a girebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı