Reboot and Select proper Boot device hatası

atahanb

Yoctopat
Daha fazla  
"Reboot and select proper boot device" hatası alıyorum. Çok eski bir PC (Yıl 2014 falan, ben daha 3. ya da 4. sınıftayım.). Galiba sorun SSD'de ama çözemedim o kadar. Gene burada hata almışlar. Tüm çözümleri denedim ama olmadı. Tabii ki de arada kaynayanlar olmuştur ama ben bu SSD'yi çalıştırmak istiyorum.

.jpeg

boot menüsüne giremiyorum girsem ztn format atacağım

boot yerine veya diğer yerlere giremiyorum

şöyle diyim babam oyun oynuyordu bi ara gece işte . oyunda simcity yani çok büyük pc bozacak bir oyun değil. işte bir anda ekran gitmiş .pc yi kapamış açmış bu hatayı vermiş.. sonrada birşey yapamadık kaldı öyle sonra ztn taşındık yeni pcler fln aldık ama işte o pc ye üzlüyorum boş boş duruyor çalışsın birşey yapsın 1000 gb ssdsi var yazık ya
SSD'yi sök kendi bilgisayarına tak.
1 TB SSD değildir o, eski bilgisayarda SSD olmaz zaten. HDD'dir. Son zamanlarda çok ses çıkarıyorduysa, muhtemelen bozulmuştur.

kendi pcm masaüstü bozulan laptop denemiştim onu ama işte laptop için olduğundan pc kabul etmedi
Onunla alakası yok. Yine de girişleri vs. aynı, çalışması lazım. Sen Windows'dan HDD'yi tanıtmamışsındır. Bazen direkt görüyor HDD'yi, bazen disk yönetiminde görünüyor ama bilgisayarım kısmında görünmüyor. Disk özelliklerini değiştir yaz aramaya çıkana bas. Orada 1 TB disk var mı bak. Varsa ona sağ tıkla, yeni birim oluştur vs. demen lazım. Olmazsa "Windows 10 disk görünmüyor" yaz YouTube'a bak, ben de tam hatırlamıyorum şu an.

denedim olmadı
Bios pilini cikarip 5-10 saniye sonra yeniden takin. Bu islemden sonra Bios sifresinin silinmesi gerekiyor.
Denedim silinmedi maalsef
Onunla alakası yok. Yine de girişleri vs. aynı, çalışması lazım. Sen Windows'dan HDD'yi tanıtmamışsındır. Bazen direkt görüyor HDD'yi, bazen disk yönetiminde görünüyor ama bilgisayarım kısmında görünmüyor. Disk özelliklerini değiştir yaz aramaya çıkana bas. Orada 1 TB disk var mı bak. Varsa ona sağ tıkla, yeni birim oluştur vs. demen lazım. Olmazsa "Windows 10 disk görünmüyor" yaz YouTube'a bak, ben de tam hatırlamıyorum şu an.
Şuan taşınıyorum , taşındıktan sonra dediklerinizi halledicem olursa ne mutlu bana .) .

Yeni konular

Geri
Yukarı