Çözüldü Reboot and select proper boot device hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Yaman

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, dün gece kendim ikinci el topladığım bilgisayarda oyun oynadım ve kapattım. Sabah açmaya çalıştığımda başlıkta belirttiğim gibi bir reboot hatası aldım. Anlam veremedim M.2 SSD kullanıyorum kablo olmadığı için temassızlık veya oynama ihtimali yoktu. Birkaç çözüm gördüm denedim BIOS'a girip baktım SSD görünüyordu 1.sıradaydı fakat bir türlü boot olmuyordu. BIOS pilini çekerek BIOS sıfırladım hala aynıydı SSD'ye format atarak Windows kurmayı denedim fakat ilkinde yarıda kaldı. Daha sonra bir daha denedim Windows kuruldu fakat bilgisayar açıldıktan sonra PC kendi kendine reset attı. En sonunda SSD'nin bozulduğundan şüphelendim ve format atarak HDD'ye Windows'u kurdum. Kurduktan sonra HD Tune, Hard Disk Sentinel gibi programlar kurarak SSD durumuna baktım ve hiçbir sorunu yoktu sağlık %99 idi. Son olarak tekrar format attım SSD'ye kurdum Windows'u şu an için sorun yok gibi görünüyor fakat böyle bir durumu tekrar yaşar mıyım ve yaşarsam format atmadan nasıl çözebilirim? Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
Sistem özellikleri:
Gigabyte B450M S2H (rev 1) anakart (BIOS güncelledim F61 şu an)
INNO 3D GTX 1060 6 GB.
Patriot Viper RAM 3000 MHz 2×8
Ryzen 5 1600 AF.
HDD WD Blue 1 TB.
Kingston SA400 M.2 SSD 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kanka PC'yi aç ve del tuşunu veya senin PC'nin BIOS açma tuşunu spamla BIOS da Fast boot u kapat ve saveleyip PC'yi yeniden başlat.

Yeni konular

Geri
Yukarı