"Reboot and select proper Boot device" uyarısı

crackbyte

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Gigabyte anakartımı BIOS'unu kurcalarken Fast Boot'u açtım. Daha sonra yeniden başladığında "reboot and select proper" uyarısı veriyor. Bu mesajı alırken de USB girişleri çalışmıyor haliyle. USB'yi ayrı bir cihazdan Windows yüklüyorum, şimdi format atma şansım var mı? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, Gigabyte anakartımı BIOS'unu kurcalarken Fast Boot'u açtım. Daha sonra yeniden başladığında "reboot and select proper" uyarısı veriyor. Bu mesajı alırken de USB girişleri çalışmıyor haliyle. USB'yi ayrı bir cihazdan Windows yüklüyorum, şimdi format atma şansım var mı? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

BIOS pilini sökün sonra takın. Sonra BIOS'a tekrardan girip Boot Manager'i alın, F10 + enter basıp çıkın. Olmazsa Fast Boot seçeneğini kapatın.

Son düzenleme:
Fast Boot seçeneğini kapatıp deneyin.

BIOS pilini çıkartıp biraz bekleyin sonra BIOS pilini takın. Sonra BIOS'a girip hard diskinizi ilk sıraya alın ve kaydedip çıkın. Veya Fast Boot seçeneğini kapatın.

Son düzenleme:
@Wmir, UEFI sistemlerde Boot Manager ilk sıraya alınır. HDD değil. BIOS resetlemek işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı