Red Dead Redemption 2 Bulanık Görüntü

sakal5323

Hectopat
RX 5600XT, R5 2600, 16 GB RAM sistem ile 1080P Ultra ayarlarda 40 FPS üstü rahat bir şekilde oynayabiliyorum fakat oyundan rahatsız olduğum bir durum var, o da görüntü sorunu. Oyun Ultra ayarlarda olmasına rağmen net bir grafiğe sahip değil. Uzağa bakarken netsizlik veya dibimdeki karakterlerin yüzünün bulanık olması başka türlü türlü şeylerin olması dikkatimi bozuyor. 2K'ya alınca birazcık netleşiyor veya 4K'ya alınca ama bu sistemle 4K oynayacak değilim. Sorun oyunda mı yoksa 1080P ayarlarda böyle mi gözüküyor herkeste?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir. Açıkçası benim söylediğim ayarlarda fena hissettirmiyor. Tabi oyunda çok fazla vakit geçirdim ve gözüm alışmış olabilir. Bana iyi gelen görüntü bu şekilde. :) Arkadaş deneyip kendine has ayarları uygulayabilir. Sorunun çözüme kavuşur umarım.

Söylediğim yöntemi deneyip hoşunuza gidip gitmeyeceğine bakın.
Söylediğiniz yöntemi önceden denemiştim hoşuma gitmişti bir yerden sonra gözümü bozmaya başlamıştı ama %100 olarak denemiştim şimdi 70 olarak deneyeyim.
High ayarlara almama rağmen oyun 30 fps olması rahatsız etti beni 10 fps az değil.

Çok geç olacak ama belki sonradan görene yardımı dokunur . Taa high , fxaa on , msaa off, resolution scale 1.25 veya gpu güçlü ise 1.50 , taa sharpening de fulle . Bu sorunun nedeni RDR 2 4K çözünürlüğe uygun tasarlanmış özellikle 1080p ekranı olanlar dediğin sorunu yaşıyor . Bu yazdığım çözümde kısmi çözecek maalesef tam değil .

Çok geç olacak ama belki sonradan görene yardımı dokunur. Taa High, FXAA on, MSAA off, resolution scale 1.25 veya GPU güçlü ise 1.50, taa sharpening de Full'e. Bu sorunun nedeni RDR 2 4K çözünürlüğe uygun tasarlanmış özellikle 1080p ekranı olanlar dediğin sorunu yaşıyor. Bu yazdığım çözümde kısmı çözecek maalesef tam değil.

1.50 yaptıktan sonra zaten düzeliyor fakat FPS yerlere düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı