Red Dead Redemption 2 DX12 API'den Vulkan API'ye Geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

shakur558

Decapat
Herkese merhaba. Epic Games üzerinden Red Dead Redemption 2 satın aldım. Oyunu sorunsuz oynuyorum fakat DX12 API seçeneğini Vulkan API'ye çeviriyorum ve ayarların geçerliliği için oyunun yeniden başlaması gerektiği uyarısını alıyorum. Tekrar başlatmayı onaylıyorum oyun yeniden açılıyor ve kontrol ediyorum hala DX12 API görünüyor. Çok kez denedim olmadı. Nvidia Geforce Game Ready 441.87 sürücüsünü kullanıyorum ve en güncel olan bu.

Birde oyunu stabil 45-50 FPS civarlarında oynarken Chapter 2'nin sonuna doğru olan bazı arazilerde birden 20-25 FPS aralığına kadar düştüğü ve GPU kullanımının %100 olduğunu gördüm. Bilgisayarım Asus TUF FX505DT, Ryzen 5 3550H İşlemci GTX 1650 Ekran Kartı ve 8 GB RAM'e sahip. Yardımcı olabilir misiniz?
Çözümü kendim buldum belki başkalarının da işine yarar.

Belgeler klasörü içerisinden Rockstar Games klasörünü açıyoruz sonra Red Dead Redemption 2 klasörünü açıyoruz. Daha sonra Settings dosyasını açıp içerisindeki "system" yazan dosyayı sağ tıklayıp not defteri olarak açıp içeriğindeki "<API>kSettingAPI_DX12</API> " yazan kısımdaki DX12 yazısını silip yerine " Vulkan" yazıp kaydet'e tıklıyoruz.

Oyun menüsünden API değişmez ise bu yöntem ile değişebilirsiniz.

Herkese merhaba. Epic Games üzerinden Red Dead Redemption 2 satın aldım. Oyunu sorunsuz oynuyorum fakat DX12 API seçeneğini Vulkan API'ye çeviriyorum ve ayarların geçerliliği için oyunun yeniden başlaması gerektiği uyarısını alıyorum. Tekrar başlatmayı onaylıyorum oyun yeniden açılıyor ve kontrol ediyorum hala DX12 API görünüyor. Çok kez denedim olmadı. Nvidia Geforce Game Ready 441.87 sürücüsünü kullanıyorum ve en güncel olan bu.

Birde oyunu stabil 45-50 FPS civarlarında oynarken Chapter 2'nin sonuna doğru olan bazı arazilerde birden 20-25 FPS aralığına kadar düştüğü ve GPU kullanımının %100 olduğunu gördüm. Bilgisayarım Asus TUF FX505DT, Ryzen 5 3550H İşlemci GTX 1650 Ekran Kartı ve 8 GB RAM'e sahip. Yardımcı olabilir misiniz?

Belgeler klasörü içerisinden Rockstar Games klasörünü açıyoruz sonra Red Dead Redemption 2 klasörünü açıyoruz. Daha sonra Settings dosyasını açıp içerisindeki "system" yazan dosyayı sağ tıklayıp not defteri olarak açıp içeriğindeki "<API>kSettingAPI_DX12</API> " yazan kısımdaki DX12 yazısını silip yerine " Vulkan" yazıp kaydet'e tıklıyoruz.

Merhaba. Bende aynı sorundan müzdaripim. Normalde Vulkan çalışıyordu fakat experience'de optimize ettikten sonra directx ne yaptıysam değişmedi. Driverleri vs en baştan kurdum ddu ile silip ama nafile düzelmiyor. Dediğin ayar değiştirmeyi de denedim oda işe yaramadı. Bende de 705dt var aynı kartı kullanıyor. Arada farklı bir ayar yaptın mı yoksa sadece system dosyasını mı editledin?

Merhaba, ben de Asus FX705DU-H7124 kullanıyorum, ve aynı şekilde epicten rdr2 aldım. Dediğinizi deneyeceğim, yalnız bende bir de ekranda piksel çıkma sorunu var. Herhangi bir ses açma-kısma veya ekran ışığını artırma azaltma yaptığımda veyahut da alt ekrana geçtiğimde oyun ekranında pikseller çıkıyor(fotoğraflardaki gibi). Full screen ayarını tekrar yaptığımda düzeliyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20201102_011015.jpg
    IMG_20201102_011015.jpg
    129 KB · Görüntüleme: 176
  • IMG_20201102_011020.jpg
    IMG_20201102_011020.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 127
  • IMG_20201102_011033.jpg
    IMG_20201102_011033.jpg
    127,2 KB · Görüntüleme: 120
Herkese merhaba. Epic Games üzerinden Red Dead Redemption 2 satın aldım. Oyunu sorunsuz oynuyorum fakat DX12 API seçeneğini Vulkan API'ye çeviriyorum ve ayarların geçerliliği için oyunun yeniden başlaması gerektiği uyarısını alıyorum. Tekrar başlatmayı onaylıyorum oyun yeniden açılıyor ve kontrol ediyorum hala DX12 API görünüyor. Çok kez denedim olmadı. NVIDIA GeForce Game Ready 441.87 sürücüsünü kullanıyorum ve en güncel olan bu.

Bir de oyunu stabil 45-50 FPS civarlarında oynarken chapter 2'nin sonuna doğru olan bazı arazilerde birden 20-25 FPS aralığına kadar düştüğü ve GPU kullanımının %100 olduğunu gördüm. Bilgisayarım ASUS TUF FX505DT, Ryzen 5 3550H işlemci GTX 1650 ekran kartı ve 8 GB RAM'e sahip. Yardımcı olabilir misiniz?

Belgeler klasörü içerisinden Rockstar Games klasörünü açıyoruz sonra Red Dead Redemption 2 klasörünü açıyoruz. Daha sonra settings dosyasını açıp içerisindeki "System" yazan dosyayı sağ tıklayıp not defteri olarak açıp içeriğindeki "<API>ksettingapı_dx12</API> " yazan kısımdaki DX12 yazısını silip yerine " Vulkan" yazıp Kaydet'e tıklıyoruz.

Hocam bende de aynısı. Nasıl çözdünüz sorunu?
Merhaba. Bende aynı sorundan muzdaribim. Normalde Vulkan çalışıyordu fakat Experience'de optimize ettikten sonra DirectX ne yaptıysam değişmedi. Driverleri vs en baştan kurdum DDU ile silip ama nafile düzelmiyor. Dediğin ayar değiştirmeyi de denedim oda işe yaramadı. Bende de 705DT var aynı kartı kullanıyor. Arada farklı bir ayar yaptın mı yoksa sadece System dosyasını mı editledin

Bende de aynı sorun var nasıl çözdünüz

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Epic Games üzerinden Red Dead Redemption 2 satın aldım. Oyunu sorunsuz oynuyorum fakat DX12 API seçeneğini Vulkan API'ye çeviriyorum ve ayarların geçerliliği için oyunun yeniden başlaması gerektiği uyarısını alıyorum. Tekrar başlatmayı onaylıyorum oyun yeniden açılıyor ve kontrol ediyorum hala DX12 API görünüyor. Çok kez denedim olmadı. NVIDIA GeForce Game Ready 441.87 sürücüsünü kullanıyorum ve en güncel olan bu.

Bir de oyunu stabil 45-50 FPS civarlarında oynarken chapter 2'nin sonuna doğru olan bazı arazilerde birden 20-25 FPS aralığına kadar düştüğü ve GPU kullanımının %100 olduğunu gördüm. Bilgisayarım ASUS TUF FX505dt, Ryzen 5 3550H işlemci GTX 1650 ekran kartı ve 8 GB RAM'e sahip. Yardımcı olabilir misiniz?

Belgeler klasörü içerisinden Rockstar Games klasörünü açıyoruz sonra Red Dead Redemption 2 klasörünü açıyoruz. Daha sonra settings dosyasını açıp içerisindeki "System" yazan dosyayı sağ tıklayıp not defteri olarak açıp içeriğindeki "<API>ksettingapı_dx12</API> " yazan kısımdaki DX12 yazısını silip yerine " Vulkan" yazıp Kaydet'e tıklıyoruz.

Fakat bazılarında yine oluyormuş buraya eklemek istiyorum. Hala olmaya devam ederse buradaki düzeltme işlemini uygulayıp düzelttiğiniz (düzenlediğiniz) dosyayı sağ tıklayıp özellikler deyip salt okunur yaparsanız yaptığınız bir daha değişmez sizin gidip de değiştirmeniz gerekir sadece, böylelikle sorun tamamen düzelir.

Merhaba, Ekran kartımın driverı güncel. GTX 1650m. Oyıun ne yaptıysam vulkana geçmiyor. DirectX 12 ' de kalıyor. Belgelerden ayarları not defterinden düzenledim DX12 yazan yeri vulkan yaptım. Kaydettikten sonra salt okunur yaptım fakat yine olmuyor. Kafayı yemek üzereyim. Eskiden eski driver kullanıyordum bilerek vulkanda istediğim api de çalışıyordu ister directx12 ister vulkan, şimdi o da olmuyor yine directx12 olarak kalıyor. Ne yaparsam yapayım vulkan olmuyor. Yardım ederseniz çok sevinirim. DirectX 12 ' de kullanmama sebebim ise fps düşüşü olmasından kaynaklı. RDR2 online 40 fps alırken 28 felan alıyorum çıldırmak üzereyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı