Red Dead Redemption 2 göze batan küçük şeyler

At sürmesi zorlayıcı tarafları olsa da yine de keyif veriyordu. Gördüğüm sıkıntılar ata binmeye doğru koşarken atın bende uzaklaşmasıydı. En hızlı atı almama rağmen pek de hızlı gidiyor gibi değildi bir yılan çıktığında fişek gibi uçuyordu.
Evet, at hızları çok zor fark ediliyor. Ayrıca birkaç çeşit at tipi var; yarış, iş, güç tarzı. bunlar da ne işe yarıyor anlamış değilim.

At sürmesi zorlayıcı tarafları olsa da yine de keyif veriyordu. Gördüğüm sıkıntılar ata binmeye doğru koşarken atın bende uzaklaşmasıydı. En hızlı atı almama rağmen pek de hızlı gidiyor gibi değildi bir yılan çıktığında fişek gibi uçuyordu.
Aslında beyaz arabian en hızlı at değil oyunda. Başka bir at var ama modsuz falan almıyorsunuz bir görevde veriyordu sanırım.

Evet, at hızları çok zor fark ediliyor. Ayrıca birkaç çeşit at tipi var; yarış, iş, güç tarzı. bunlar da ne işe yarıyor anlamış değilim.
Güçlü atların sağlık değerleri daha fazla oluyor diye biliyorum. Yarış atlarının sağlığı daha az olabilir belki yalan olmasın ama.

Ayrıca oyun çok basit değil mi? Dead Eye ile ne isterseniz yapabiliyorsunuz. Keşke Dead Eye birkaç kafa atışı öldürmede sonra aktif olsa. Mesela 5 tane kafadan vuruş yaptıktan sonra özel yetenek gibi açılsa falan.
Şu anki hali ile oyun o kadar kolay ki oynarken uyukluyorum.

Atların farklı özellikleri var. Kimisi çatışmadan kaçar kimisi korkmaz vb.
Aslında beyaz arabian en hızlı at değil oyunda. Başka bir at var ama modsuz falan almıyorsunuz bir görevde veriyordu sanırım.

Güçlü atların sağlık değerleri daha fazla oluyor diye biliyorum. Yarış atlarının sağlığı daha az olabilir belki yalan olmasın ama.

Ayrıca oyun çok basit değil mi? Dead Eye ile ne isterseniz yapabiliyorsunuz. Keşke Dead Eye birkaç kafa atışı öldürmede sonra aktif olsa. Mesela 5 tane kafadan vuruş yaptıktan sonra özel yetenek gibi açılsa falan.
Şu anki hali ile oyun o kadar kolay ki oynarken uyukluyorum.
Yine de her ne olursa olsun. RDR 2 bir başyapıttır eşi,benzeri ,muadili olmayan bir oyun. Hikaye olsun,sunum olsun,özellikle sistem iyiyse grafikler falan muazzam. Elbette böyle küçük eksiklikler olmasa daha iyi olurdu.

Yine de her ne olursa olsun. RDR 2 bir başyapıttır eşi,benzeri ,muadili olmayan bir oyun. Hikaye olsun,sunum olsun,özellikle sistem iyiyse grafikler falan muazzam. Elbette böyle küçük eksiklikler olmasa daha iyi olurdu.
GTX 1650 ile orta ayarlarda 40-45 FPS alarak 15-20 saat oynamıştım. Şimdi RX 6600'e geçtim her şeyi ultra alıp deneyeceğim. :D

Merhaba hepinize, özellikle sen! Evet RDR2 görünce her konuya atlayan ve az da olsa saçma yanlarını görmezden gelen oyuncu! Nasılsınız?

Öncelikle oyunun daha 4. bölümünde olup yaklaşık 50 saattir de oynamaktayım. Gerçekten çok güzel bir oyun; ortamı, ambiyansı, karakterleri, oynanışı çok çok iyi. Ama tabii şu minik hatalar olmasa tadından yenmez. Bu konuda sizlere başıma gelen saçma hataları ve delirdiğim durumları sıra sıra paylaşacağım. Sinirlenme RDR2 oyuncusu! Oyun çok güzel olsa da hata var mı var... Hadi başlayalım;
  • At ile koşarken haritaya bakıyoruz ve gideceğimiz yeri işaretliyoruz. Daha sonrasında "ESC" tuşu ile oyuna geri dönünce atımız saçmalamaya başlıyor, düz gitmesi gerekirken aniden dönüp geri koşmaya bir sağa bir sola yalpalayarak yürümeye başlıyor. Oyunu kapattıracak bir sebep olmasa da kusur kusurdur değil mi?
  • Bu başıma geldiğinde gerçekten çok sinirlenmiştim. Yan görevlerden olan ve bir yazar için teker teker son kalan silahşörlere gittiğimiz görev. Adamımızı tren istasyonunda buluyoruz ve tren içine girdikten hemen sonra kısa bir kovalamaca başlıyor ve bu kovalamaca tren üstünde son buluyor. Peki buradaki sinirlendiren yer ne? Atım! Atım beni istasyondan trenin gittiği yere kadar takip ediyor ve yolun ortasında enerjisizlikten ölüyor. Daha sonra atımı da bulamıyorum ki o kadar değer vererek bulduğum bir attı! Üzdü...
  • Elimde silahlar ile bindiğim attan neden silahsız olarak iniyorum anlamış değilim. Ulan! Karşımda düşmanlar var pompalı ile sıkmak istiyorum ama öncelikle atımdan inip "Tab" tuşu ile silahları seçip daha sonra sıkmam lazım! Yorucu.
  • Neden oyunda 5 tane kayıt edilebilir kıyafet kısmı var? Çok anlamsız geliyor bu durum bana...
  • Yerde özel silahlardan bulduğumuz zaman alırsak kullandığımız silahı düşürüyoruz ve etrafımızda atımız yok ise yandık. O silah orada kaldı! Çok saçma.
  • Atımız canı istediğinde koşuyor istemediğinde koşmuyor. Yani ne gerek var şöyle yapmaya. Boş arazide atın enerjisi tam iken dört nala koşamıyorum. At ne zaman isterse koşmaya başlıyor.
  • Bilmiyorum fark ettiniz mi ama kıyafet çeşitliliği az özellikle GTA V ile karşılaştırırsanız. Keşke daha fazla olsaymış.
Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Tekrar söylemek istiyorum oyun çok güzel ama minik minik saçma hataların olması oynarken beni fazlasıyla yoruyor.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Optimizasyon sorunuda var hocam. Laptopum tüm oyunları kaldırıyor sabit 120 FPS. Ama RDR 2 60 FPS.

Evet, haklısınız. Lakin çamurlanma çok var oyunda.

Evet, haklısınız. Lakin çamurlanma çok var oyunda.
Hocam birde oyunun şu olayına sinir oluyorum. Her Rockstar oyununda karakterler yürüyen cephanelik gibi dolaşabiliyor. Madem gerçeklik önplanda abi karakter 50 tane silahla gezemesin bana çok saçma geliyor. Tamam atın üstünden alıyorsunuz tüfekleri falan ama yine de saçma. Ben şahsen bunun gerçekliği baya öldürdüğünü düşünüyorum. Hele ki atınız yorulunca damarları belli olan bir oyunda baya büyük eksiklik bu.

Hocam birde oyunun şu olayına sinir oluyorum. Her Rockstar oyununda karakterler yürüyen cephanelik gibi dolaşabiliyor. Madem gerçeklik önplanda abi karakter 50 tane silahla gezemesin bana çok saçma geliyor. Tamam atın üstünden alıyorsunuz tüfekleri falan ama yine de saçma. Ben şahsen bunun gerçekliği baya öldürdüğünü düşünüyorum. Hele ki atınız yorulunca damarları belli olan bir oyunda baya büyük eksiklik bu.

Biyerlerine sıkıştırıyolar işte silahları.

Geri
Yukarı