Çözüldü Red Dead Redemption 2 karakter yüzleri piksel ve beyazımsı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün RDR2 indirdim yeni aldığım HDD'ye, HDD şu:

Seagate 2.5" 1 TB Barracuda ST1000LM048 SATA 3.0 5400 RPM hard disk​

İçine kurdum oyunu ikinci kez oynuyorum fakat şöyle piksel piksel.

Ekran Görüntüsü (334).png

Burada yine az çıkmış karakterin yüzünü tamamen kapatacak şekilde piksel piksel oluyor. HDD sağlam sadece RDR2 de böyle bir sorunla karşılaştım, çözümünü bilen var mıdır? Oyun dosyalarını doğruladım -7 8 GB indirdim ama düzelmedi- sil yükle yapmak istemiyorum.
Bir sorum daha var HDD kısmında sıcaklık değerleri yük altında 46-50 normalde 40-42 arası gidip geliyor bu sıcaklık sıkıntı olur mu?
Sistem 1650 Ti Ryzen 7 4800 h 16 -3200 MHz - RAM driverler güncel.

Çözüm
Son driver'dan kaynaklıymış problem. Aşağıdaki hotfix düzeltiyormuş. Ben eski driver'a dönerek çözdüm. İsteyen bu driver'ı da yükleyebilir.

Sıcaklık değerleriniz normal fakat HDD kullaniyorsunuz. Bu nedenle kaplamalar geç yükleniyor.

Kaplama yüklenmemesi değil, hep öyle beyaz beyaz noktalar çıkıyor, bekleyince de yüklenmiyor.
Dostum konuyu ilk açtığında yazacaktım fakat bilen birisi çıkar diye bekledim. Daha önce benim arkadaşımda da bu şekilde fakat yeşil yeşil noktalar oluşuyordu ekranın farklı noktalarında ve sadece bazı oyunlara girince oluşuyordu bu. RAM ve ekran kartını değiştirdi sorun ortadan kalktı. Geçmiş zaman RAM'den mi ekran kartından mı hatırlamıyorum.

Dostum konuyu ilk açtığında yazacaktım fakat bilen birisi çıkar diye bekledim. Daha önce benim arkadaşımda da bu şekilde fakat yeşil yeşil noktalar oluşuyordu ekranın farklı noktalarında ve sadece bazı oyunlara girince oluşuyordu bu. RAM ve ekran kartını değiştirdi sorun ortadan kalktı. Geçmiş zaman RAM'den mi ekran kartından mı hatırlamıyorum.
Hocam diğer hiçbir oyunda takılma akıcılık hiçbir şey çıkmıyor ama.

Söylediğim arkadaşımda da akıcılıkta bir sorun yoktu sadece ekranda bazı yerlerde yeşil yeşil hareket eden noktalar çıkıyordu. Söylediğin olayla tek farkı bizimkinde yeşildi noktalar sende beyaz.

Söylediğim arkadaşımda da akıcılıkta bir sorun yoktu sadece ekranda bazı yerlerde yeşil yeşil hareket eden noktalar çıkıyordu. Söylediğin olayla tek farkı bizimkinde yeşildi noktalar sende beyaz.

Yeşil de gördüm beyaz ve şimdi açtığımda siyah noktalar vardı. MSAA'yı X2'den off a çekince çok fazla düzeldi. 1-2 kare gözle çok net bakılırsa ayırt ediliyor. Hocam laptop kullanıyorum ben ekran kartı sağlam, tek RDR2 oynamıyorum. RAM'lerim Dual zaten Dual olmasa bilgisayar açılmaz 2.8 bu oyunu SSD de oynayıp bitirmiştim ilk sefer. Sonra RAM ve HDD ekledim diğer oyunlarda sağlam çalışıyorlar hatta RDR2 de 13 GB'ye yakın toplam RAM tüketimi var. Şimdi siz öyle deyince PC'de mi sorun var diye tereddüt ettim şimdi 😃

Benim arkadaşımın sistemi masaüstü idi. Konuya hakim değilim fakat yaşadığınız olayın benzerini yaşadığım için fikir olsun diye paylaştım. Şimdi arkadaşımla konuştum, hatırlayamadığım bazı yerleri bana tekrar anlattı. Başta RAM'i değiştirmiş fakat sorun çözülmeyince ekran kartını elinden çıkartmış. Farklı bir ekran kartı ile denediğinde bu yeşil noktalardan kurtulmuş. Tabi dizüstü bilgisayarda ne yapman gerekir en ufak fikrim yok.

Benim arkadaşımın sistemi masaüstü idi. Konuya hakim değilim fakat yaşadığınız olayın benzerini yaşadığım için fikir olsun diye paylaştım. Şimdi arkadaşımla konuştum, hatırlayamadığım bazı yerleri bana tekrar anlattı. Başta RAM'i değiştirmiş fakat sorun çözülmeyince ekran kartını elinden çıkartmış. Farklı bir ekran kartı ile denediğinde bu yeşil noktalardan kurtulmuş. Tabi dizüstü bilgisayarda ne yapman gerekir en ufak fikrim yok.
Bir bakayım gelişme olursa size de yazarım. Teşekkür ederim

Geri
Yukarı