Red Dead Redemption 2 o kadar iyi ki sıkılıyorum

Ben bu tarz oyunlarda ana amacı yani asıl görev serisine öncelik verip bitirdiğim zaman oyun amaçsız hissettirmeye başlıyor ve ne gezmek için ne de yan görev yapmak için tekrar oyuna giresim gelmiyor. Bu yüzden tavsiyem aynı şekilde ama daha kontrollü devam etmen. Ana görevi ara sıra askıya alarak başka şeylerle ilgilen. Fakat sıkıldığın vakit ana göreve geri dön ve hikayeyi devam ettir.

Aynı durumu ben de yaşıyordum. Ana görev yerine ilk yan görevleri yapmaya başladım ve yan görevlere giderken bile, yolda karşıma çıkan küçük görevlerle uğraşıyordum. Oyun çok kaliteliydi ama sıkılıyordum, bir şey eksikti. Meğersem karakterlere ısınamamışım. Ana görev yapmaya başlayınca, karakterlere de ısınmaya başladım ve oynadığım en iyi oyunlar arasında ilk üçe yerleşti kendileri. Oyunu hala bitirmedim. İlerlemem %75 ve bitmesini istemiyorum.

Bence oyun pahalı olduğu için, herkes çok sevdiğini belirtiyor :D.
15 liraya steam hesabı alarak oynadım. Oyun pahalı da olsa ucuz da olsa tam bir sanat eseri. Hayatımda gördüğüm en iyi grafiklere sahip oyun. Sisli, karanlık bir havada, at ile ormanda bayır çıkarken, ayın beyaz ışığının ağaçlar arasında süzülmesi... Anlayamazsınız.

15 liraya steam hesabı alarak oynadım. Oyun pahalı da olsa ucuz da olsa tam bir sanat eseri. Hayatımda gördüğüm en iyi grafiklere sahip oyun. Sisli, karanlık bir havada, at ile ormanda bayır çıkarken, ayın beyaz ışığının ağaçlar arasında süzülmesi... Anlayamazsınız.
Gerek duymuyorum anlamak için. Çünkü GTA V :D.

GTA V, RDR ile aynı oyun motoruna sahip ve aynı firmanın yaptığı daha eski bir oyun. Ne alaka?
Oynadım ben biraz, GTA V işte. Aynı nişan alma unsurları falan filan. Arabaya yerine ata biniyorsun. Vahşi batı konsepti.
Sisli, karanlık bir havada, at ile ormanda bayır çıkarken, ayın beyaz ışığının ağaçlar arasında süzülmesi... Anlayamazsınız.
Kamp yapmadın mı hiç? Eminim daha zevklidir. Yapmadıysan; Gece tuvalet yaparken korkuyorsun ve ateşten gelen ışık hüzmesinin, yüzüme vurması hele. Anlayamazsın :D.

Ben insan hayatını benimseyen, beni boğan oyunları sevmem. Bir anlamı yok oynamanın. Gerçekte olan şeyleri yapmak varken, neden aptal bir simülasyon oynayayım ki? Konsepti gerçek hava. Belki tarihi kurgu diye ilgi çekebilir diyeceğimde yine de sıkıcı.

Oyun dediğin tamamen gerçeklikten uzak olacak. Death Stranding'e bak mesela. Sanat eseri buna derim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı