Red Dead Redemption 2'deki en iyi atlardan olan Turkoman ve özellikleri

-Zeze

Hectopat
Katılım
22 Mart 2020
Mesajlar
2.033
Makaleler
6
Çözümler
3
Red Dead Redemption 2 dünyasında vazgeçilmez vasıtalar atlardır ve seçeceğimiz at oldukça önemlidir. Oyunda, farklı ırkta birçok at mevcut ve hepsinin karakteristik özellikleri de farklı. Dolayısıyla gerek gezintide, gerekse de çatışmada tercih edeceğimiz at, karakterimiz için hayati derecede önem arz edebilmektedir.

Her at ırkının farklı özellikleri vardır. Kimilerinin sağlığı daha yüksek olabilirken, kimilerinin dayanıklılık seviyesi daha yüksek olabilmektedir. Ancak bu gözüken özelliklerin yanı sıra atın ürkme seviyesi de önemlidir ve bu seviye oyunda gösterilmez. Peki neden Turkoman atlarını tercih etmeliyiz? Gelin bu soruya cevap arayalım.

Turkoman (Türkmen) atların sağlık ve dayanıklılıkları yüksektir


_t0u8Gr_3FvvSrRGUjt4uT_jNaxpWqU7hy3bcmUuIZE.jpg


Türkmen atları gerçekte de oldukça iyi atlardır ve tüm dünyada popülerdirler. Oyun yapımcıları da bunun farkında olduklarından oyundaki Türkmen atlarının özelliklerini yüksek seviyede tutmuşlardır. Seviye 4'e ulaşmanız durumunda Türkmen atlarının sağlık barı 10'a yükselmektedir yani en üst seviyeye. Dayanıklılık ise 8 olmaktadır ki bu da atlar arasında en yüksek puanlardan biridir. Yani bu at, hem sağlık hem de dayanıklılık anlamında ikisi bir arada tercih edebileceğiniz en iyi attır ve asil ırka mevcuttur. Kısacası açık dünyada gezerken başıboş bir Türkmen atı göremezsiniz.

En korkusuz ve cesur atlardan biridir


52pnly7v0mb51.jpgOyunda birçok at kullandım ve en az korkan atın Türkmen atı olduğuna kanaat getirdim. Oyunda Arap atlarını da çok beğeniyorum ancak çok fazla ürkekler. Uzaktaki bir yılan tıslamasında hemen yavaşlamakta ve 5 metre arkadan yırtıcı hayvan gelmesi durumunda hemen sırtından atabilmektedirler. Ancak Türkmen atları tam bir savaş atı diyebilirim. Timsahların üzerinden atlayıp onlara çarpmama rağmen bile hiç sırtından atmadı. Ayrıca yoğun çatışma sırasında sizi sırtından atıp yarı yolda bırakmayacağından da emin olabilirsiniz.

Görünüm

Görüntü itibariyle de oldukça asil durmaktadırlar. Tabii bu biraz göreceli ancak ne Arap atları kadar ufak, ne de diğer atlar kadar tombul. Uzun ve zayıf bacaklarıyla kaslı gövdeli bir vücuda sahipler. Üç farklı renge sahiplerdir. Bunlar:

Altın


RDR2_Turk_1.jpgAçıkçası bu atın rengini bir Türkmen atı olan ''Ahal Teke''den kopya etmişler.

ahalteke.jpeg


Söz konusu Türkmen atı olan Ahal Teke bu fotoğraftaki gibi. Red Dead Redemption 2'deki altın rengine sahip Türkmen atını Saint Denis şehrindeki at satıcısından alabiliyoruz. Saint Denis haritada açılmadan önce bu ata sahip olmak mümkün değildir. Grubumuzdan Sadie Adler adlı cesur kadın bu atı kullanmaktadır. Daha sonraları kahverengi Türkmen atı da kullanmıştır. Sanırım kendisi Türkmen atlarına hayran. Altın rengindeki atı Saint Denis'teki at satıcısından 950 dolara satın alabilirsiniz.

Gümüş

RSzimGJ_gAhCPy7BI3VXPLTf1zwmUAJnYwWPTC-1pqI.jpg


Gümüş renkte ve bacakları hafif siyah renkte olan bu Türkmen atını Tumbleweed kasabasındaki at satıcısından alabiliyoruz. Lakin Arthur Morgan ile oraya gitmek mümkün olmadığından hikâye bittikten sonra ancak bu atı satın alabilirsiniz. Sanırım oyun yapımcıları Türkmen atlarına ilk başlarda ulaşmamızı istemiyor. Tumbleweed kasabasında bu güzel renkteki Türkmen atın fiyatı 950 dolardır.

Koyu kahverengi

tumblr_7a0edee5e3eae6d9ac91990e3b901b7a_987ec90e_1280.jpg


Benim favori atım. Bu Türkmen at koyu kahverengi bir deriye sahip ancak sırtı ve boynu siyah renkte. Oldukça güzel bir görünümü var. Yine oyunun başlarında erişemediğimiz bir kasaba olan Blackwater'da satılmakta. Fiyatı ise 925 dolar. Ancak at çalmaya yönelik tertiplenen bir görevde çalınan atlar arasında bu at da var. Eğer onu evcilleştirirseniz ona ücretsiz sahip olabilirsiniz.

RDR 2 dünyasında bol at koşturmalı günler diliyorum. :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

konur43

Kilopat
Katılım
29 Temmuz 2014
Mesajlar
299
Çözümler
1
Missouri Fox Trotter atı hakkında ne düşünüyorsunuz ve ayrıca Chapter 3'teyim şu an oyunda, bu atlara ulaşabilmem mümkün mü?
 
KS
KS
-Zeze

-Zeze

Hectopat
Katılım
22 Mart 2020
Mesajlar
2.033
Makaleler
6
Çözümler
3
Missouri Fox Trotter atı hakkında ne düşünüyorsunuz ve ayrıca Chapter 3'teyim şu an oyunda, bu atlara ulaşabilmem mümkün mü?
O atı çok kısa bir süre kullandım bana biraz hantal gibi geldi ama çok kullanmadığım için hakkında detaylı bir şey söyleyemeyeceğim maalesef.

Chapter 3'te ata ulaşamazsınız. Bir sonraki bölüm açıldığında (chapter 4) Saint Denis'e gidebiliyorsunuz. 950 dolarınız varsa oradan atın altın renginde olanını alabilirsiniz.
 
Yukarı