Red switchin basma hissiyatı nasıldır?

yigit4856

Hectopat
Merhaba, ben şimdiye kadar Gamepower Warlock Blue Switch kullanıyordum. Artık klavyenin tuşları basmamaya başladı, klavye değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce Red switch almalı mıyım? Sesi hiç umrumda değil, sadece basış hissiyatı için soruyorum. Şimdi gidip red switch alıp membran klavye gibi oynamak istemem. Kullanan arkadaşlar kısaca özetleyebilir mi? Switchin mekanik hissiyatı nasıl, hani blue switch kadar olmasa da en azından mekanik hissi veriyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarındaki fark şu:

Siz mavi switch kullanırken bir yere kadar aynı düzeyde basınç uyguluyorsunuz, ardından bir miktar daha güç uygulayıp, click tuşuna bastığınızda tuşu aktifleştirmiş oluyorsunuz. Bu, kırmızı switchte, tuşun her kısmında o click sesinden önceki hissiyat varmış gibi hissettirir. Tuş tamamen düz bir şekilde iner yani.

Bana kalırsa, Cherry MX Blue tamamen çöp bir switchtir, sesi ortalama ama basış hissiyatı bayağı kötü. Kırmızı switch daha iyi benim için, ama boş harcama da yapmayın buradaki öneriyle.

Yakınlarınızdaki bir vatan/mediamarkt mağazasına gidip orada kırmızı switch bir klavye deneyin, öyle alın.

Blue switch ile basarken, belli bir yerde tus direnc gosterir. Tam o noktada kuvvet uygularsaniz click sesi ile beraber tus basar. Red switchte ise bu sekilde bir direnc noktasi yok.

Blue switch ile yazmaya alistiysaniz red switch ile yazarken bir sure yazim hatasi yapabilirsiniz. Ozellikle optik anahtarli klavyelerden (aktivasyon noktasi 1.8 mm'den daha dusuk olan) bence uzak durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı