Redbox vs Superbox

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar, altyapısız bir bölgeye internet almak istiyorum. Turkcell Superbox ve Vadafone Redbox seçeneğim var. Bölgede Turkcell çok iyi çekiyor, 150 MBPS sabit hız sağlayabiliyor. Superbox 10 MBPS sabit hızlı kotasız internet 199₺, Redbox ise 15 MBPS sabit hızlı kotasız internet ize 169₺. Açıkçası hız açısından takıntım yok zaten halihazırda kullandığım internet de 10 MBPS. Vadafone cazip geliyordu fakat yoğunluk olan saatlerde hız 5-10 MBPS'ye bile düşüyor ve sabit bir hız sunmuyor. Sizce 30₺ için risk almaya değer mi? Ve online oyunlarda ping sıkıntım olur mu?

Ben Superbox kullanmış biri olarak uzak durmanızı söylüyorum hocam. Ping desen var. Hız desen hikaye. Para desen aşırı fazla. Pişmanlıktır.

Merhabalar, altyapısız bir bölgeye internet almak istiyorum. Turkcell Superbox ve Vadafone Redbox seçeneğim var. Bölgede Turkcell çok iyi çekiyor, 150 MBPS sabit hız sağlayabiliyor. Superbox 10 MBPS sabit hızlı kotasız internet 199₺, Redbox ise 15 MBPS sabit hızlı kotasız internet ize 169₺. Açıkçası hız açısından takıntım yok zaten halihazırda kullandığım internet de 10 MBPS. Vadafone cazip geliyordu fakat yoğunluk olan saatlerde hız 5-10 MBPS'ye bile düşüyor ve sabit bir hız sunmuyor. Sizce 30₺ için risk almaya değer mi? Ve online oyunlarda ping sıkıntım olur mu?
Bence Superbox, müşteri hizmetleri daha iyi ayrıca 30 TL' ye değer. Birde altyapın yoksa Turkcell'e başvur. Fiber bağlattır.

Superbox'u 3 farklı şehirde denedim Manisa'da ve Adana merkezde çok drop yiyordum denizlide kendi köyümde drop yemeden sıkıntısız bir şekilde kullandım merkez de yaşıyorsanız tavsiye etmiyorum ucuz olan hangisiyse onu alın bence.

Superbox'u 3 farklı şehirde denedim Manisa'da ve Adana merkezde çok drop yiyordum denizlide kendi köyümde drop yemeden sıkıntısız bir şekilde kullandım merkez de yaşıyorsanız tavsiye etmiyorum ucuz olan hangisiyse onu alın bence.
4.5g üzerinden 150 mbps alabiliyorum dediğim gibi. 10 mbps sabit alamaz mıyım?
Ben Superbox kullanmış biri olarak uzak durmanızı söylüyorum hocam. Ping desen var. Hız desen hikaye. Para desen aşırı fazla. Pişmanlıktır.
Hocam, dediğim gibi Turkcell iyi çekiyor 4.5G üzerinden 150 mbps alabiliyorum sabit 10 mbps verir bence. Ve ping sorunu neden oluyor şuanki kullandığım internet de 10 mbps ve ping olmuyor. Peki neyi tercih etmeliyim? altyapı yok sonuçta.

Son düzenleme:
4.5G üzerinden 150 Mbps alabiliyorum dediğim gibi. 10 Mbps sabit alamaz mıyım?

Hocam, dediğim gibi Turkcell iyi çekiyor 4.5G üzerinden 150 Mbps alabiliyorum sabit 10 Mbps verir bence. Ve ping sorunu neden oluyor Şu anki kullandığım internet de 10 Mbps ve ping olmuyor. Peki neyi tercih etmeliyim? Altyapı yok sonuçta.

Hız açısından problem yaşamıyorum 10 Mbps veriyor genelde ama dalgalanma da çok oluyor oyunlarda sıkıntı yaşatıyor.

Hız açısından problem yaşamıyorum 10 Mbps veriyor genelde ama dalgalanmada çok oluyor oyunlarda sıkıntı yaşatıyor.
Mecburen tercih etmek durumundayım uydu interneti falan dediler ama ona güvenmedim. Çok online oyun oynamıyordum zaten, yapacak bir şey yok. Teşekkürler yorum için.

Yeni konular

Geri
Yukarı