Redmi 9'un yazılımı arızalı olması garanti kapsamına girer mi?

Keremsaido32

Hectopat
Yer
Isparta
Bu telefonu aldığım ilk haftadan beri yazılımsal sorunlarıyla baş ediyorum, bir sürü sorunu var;
Sistem uygulamaları haftalık periyotlarla açılmıyor telefon, mesajlar uygulaması da kilitleniyor. Bazen ve insanlar beni aradığı zaman telefona düşmüyor ve kapalıymış gibi oluyor, telefonum fakat açık. İstediğim ve önemli bir şey olduğunda da bende arama yapamıyor ve alamıyorum. Telefonun 32 GB olması üzerine microsd kart satın aldım ilk gününden depolama yolunu ayarladım fakat kafasına göre fotoğraflarımı ve videolarımı farklı yollara kaydediyor birini telefonun hafızasına bir sonraki çektiğimi SD karta farklı sistemsel olmayan uygulamalarda da optimizasyon sorunu var bunu şirkete bulamam sanırım. Misal Instagram'da storyleri değiştirirken telefon kilitleniyor ve o ekranda kalıyor restart atmam gerekiyor, ses ve kapama tuşuna basıp. Bunun uygulama mı ile ilgili ya da Xiaomi'nin yazılımı ile mi olduğu konusunda bir fikrim yok açıkçası. Ben bu telefonu 3000 civarına kaliteli bir başka marka bulduğum zaman yazılımın bozuk olduğu kanısıyla iade edip paramı geri alabilir miyim?
Bir de garip bir şey fark ettim, telefonu teslim aldığım üzerinden bayağı geçti ve hala Xiaomi'nin web sitesinde işleniyor olarak görünüyor :D

Ekran görüntüsü 2022-04-21 231226.png

Bu yılda xiaominin utanmadan 32 GB telefon çıkarması garip, sizin almanız daha da garip olmuş. En ucuz telefonlar bile 64 GB'dan başlarken bunu baya aradınız sanırım. Recovery ekranına girip hardreset atın düzelme ihtimali var ya da stock ROM'u bulup yeniden yükleyin. İade'yi boşver ücretsiz tamir ederlerse dua et.

Bu yılda xiaominin utanmadan 32 GB telefon çıkarması garip, sizin almanız daha da garip olmuş. En ucuz telefonlar bile 64 GB'dan başlarken bunu baya aradınız sanırım. Recovery ekranına girip hardreset atın düzelme ihtimali var ya da stock ROM'u bulup yeniden yükleyin. İade'yi boşver ücretsiz tamir ederlerse dua et.
2021 Ekim'de piyasa karışıktı telefonum bozulmuştu ve her şey zamlanır düşüncesiyle almıştım 64 GB olan modeli hem Xiaomi'nin sitesinde satılmıyordu başka sitelerde de uçuk bir fiyat farkı vardı. Bende SD kart alırım aradaki farkı öyle kapatırım diye düşündüm. Stock ROM'u ben yaparım ama hard brick'te kalma ihtimalinden korkuyorum. Hardreset'i deniyeceğim.

Xiaomi'de durum nasıldır bilmiyom ama Samsung'da bu sıkıntı asla olmuyor kaç defa brick edip tekrar yükledim. SD kartlar normal depolama hızında çalışmadığı için müzik ve fotoğraf dışında işe yaramıyor. Yüksek çözünürlükte videoyu SD karta çekerseniz yazma hızına yetişemediği için videoyu bozuyor. Uygulamalar da yüklenmiyor zaten. Umarım daha iyi bir telefona geçiş yaparsınız.

Geri
Yukarı