Çözüldü Redmi Note 10 5G dm-verity corruption hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
Cihaz açıldı. Nasıl çözdüğümden emin olmamakla birlikte:
  • XiaoMiTool V2 ile önce cihazım brick oldu dedim, cihaza Çin ROM'u yükledi.
  • Sonra buradan 13.0.3.0.SKSEUXM Fastboot ROM indirdip klasöre çıkardım.
  • XiaoMiFlash ile bu ROM'u Clean All seçeneğiyle cihaza flashladım ve sorun çözüldü.
  • Cihaz açıldıktan sonra aktivasyon istedi, onu da Xiaomi hesap şifresi girerek açtım.
  • Cihaz şu anda sorunsuz çalışıyor gibi.
Yine de dm-verity hatası alanlar bu sürüme uygun vbmeta dosyasını buradan temin edebilir.

Cihaza yazmak için de bu komutları kullanın:

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
fastboot flash vbmeta_b vbmeta.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot

Bu komutlar için de Platform-tools buradan indirilebilir.
Aşağıdaki hatayı çözecekse onu kullanayım. Çözmeyecekse önerinin bana bir faydası yok.

Mitoolv2 kadar saçmalamıyor :)
Çünkü kullanmış uygulamanın daha stable sürümü çıkmadı diye hatırlıyorum.

Kod:
dm-verity corruption your device is corrupt. it can't be trusted and my not work properly. press enter button to continue. Or, device will power off in 5s.

OEM kilidi açık 🤠

Hangi ROM'u kuruyorsunuz sorması ayıp? 😁
Tek yapmak istediğim cihaza kendi ROM'unu kurmak ama bu Android dünyası o kadar salah, o kadar ahmak bir hale gelmiş ki yok bootloader kilidi açmak için 1 hafta bekle, yok Beta sürüme geçemezsin, ROM yüklersin hata alırsın.

Orijinal ROM yüklerken bu kadar sıkıntı olmamalı!

miui_CAMELLIANEEAGlobal_V13.0.3.0.SKSEUXM_746d4816d5_12.0

Yanlış bilgi
Tek yapmak istediğim cihaza kendi ROM'unu kurmak ama bu Android dünyası o kadar salah, o kadar ahmak bir hale gelmiş ki yok bootloader kilidi açmak için 1 hafta bekle, yok Beta sürüme geçemezsin, ROM yüklersin hata alırsın.

Android keşke Linux gibi açık kaynak olsa. 🙁

Tek yapmak istediğim cihaza kendi ROM'unu kurmak ama bu Android dünyası o kadar salah, o kadar ahmak bir hale gelmiş ki yok Bootloader kilidi açmak için 1 hafta bekle, yok Beta sürüme geçemezsin, ROM yüklersin hata alırsın.

Normalde Mi cihazlar ROM için en iyi cihazlardan.

En az 2 dakika ama 5 de olabilir.

Aşağıdaki hatayı çözecekse onu kullanayım. Çözmeyecekse önerinin bana bir faydası yok.

Kod:
dm-verity corruption.
your device is corrupt.
it can't be trusted and my not work properly.
press enter button to continue.
Or, device will power off in 5s.

Çözdüğü oluyor bende çözmüştü ama başka şekildede hatayı çözebiliyorusnuz.

Tek yapmak istediğim cihaza kendi ROM'unu kurmak ama bu Android dünyası o kadar salah, o kadar ahmak bir hale gelmiş ki yok Bootloader kilidi açmak için 1 hafta bekle, yok beta sürüme geçemezsin, ROM yüklersin hata alırsın.

Ben Note 6 Pro'da 1 gün içinde rahatlıkla bl kilidini açabilmiştim. Şu an OnePlus cihaz kullanıyorum OxygenOS mükemmel bir arayüz. MIUI gibi buglara sahip leş bir arayüz değil. Tek tıkla OEM kilidini açtığım gibi de ROM kurabiliyorum. Tek sorun şu "Payload" işi.

1664482471557.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı