Redmi Note 10 Pro vs Samsung A52

Bütçe
4300

piyanist34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 6 yıldır Xiaomi kullanicisiyim. Telefonu değiştirmek istiyorum. Redmi Note 10 Pro ve A52 arasinda kararsiz kaldim. Oyun oynamiyorum, günlük Instagram, Facebook, YouTube falan. Öncelikle kamera önemli enstrüman caliyorum. Ve oda ışığında guzel sonuc verebilecek telefon arıyorum.

Oncelikle 1 haftadır Note 10 Pro için yurt dışı baktım. Ama IMEI sorunu var. Saglikli çalışıyor calismiyor diyenler oldu.

2.ele yoneldim. 8/128 GB 3800 4000 TL arasi.
A52'nin 2.elleri sifirdan cok farki yok.

A52 de kasa esneme problemi olduğunu belirtiyorlar. Hepsinde cikmasada bir kisminda çıkıyor boyle bir sorunda garanti problem cikartiyor mu servis konusu nasıldır?

Samsung'da ekran akmasi gibi problemlerde okudum. Uzun sureli kullanicilar tecrubelerini paylasirsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
A52 kamera ve yazılım olarak daha iyi. Mantıklı olan bu modeli almanız.

Kasa esneme sorunları her modelde çıkmıyor. Sonraki çıkan partilerin çoğunda da düzeltilmişti. Yine de belli olmaz.

Note 10 Pro modeline IMEI atılmıyor. Bu modellere de site olarak destek veremiyoruz. Yasal işlemler değil bunlar.

A52 kamera ve yazılım olarak daha iyi. Mantıklı olan bu modeli almanız.

Kasa esneme sorunları her modelde çıkmıyor. Sonraki çıkan partilerin çoğunda da düzeltilmişti. Yine de belli olmaz.

Note 10 Pro modeline IMEI atılmıyor. Bu modellere de site olarak destek veremiyoruz. Yasal işlemler değil bunlar.

Anladim hocam yarin gideyim telefona yakindan bakayim. Destek için sormadim IMEI atılmıyor satıcılar oluyor diyor ama satici iste konuyu gorenlerin bilgisi olsun.

A52 64 MP olmasina ragmen Note 10 Pro'ya gore daha dolgun renkler veriyor. Sensor farki sanirim.

Bugün Media marketten her iki telefona da baktim. A52 kamera yonunden de bir tık daha iyi.
Ama cok kalitesiz duruyor. A52'nin once yanlışlıkla maketini aldim. Snra gerçeğini aldim. Maketi ile gercegi arasinda fark yok ya i o kadar hafif ve malzeme kalitesiz. O yönden icime pek sinmedi.

Note 10 Pro ekran kalitesi ve akıcılık daha iyi 120 Hz'den olsa gerek. Vallahi Redmi'nin malzeme kalitesi daha iyi geldi. OIS olmaması kötü OIS'in önemini Samsung'da fark ettim.

Sanirim 2.el Note Pro'ya yonelcem gibi. GCAM kurunca daha guzel sonuc veriyor.

Bu arada 5100 TL olmuş bugün telefon.

Geri
Yukarı